Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury rozdane

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury rozdane

Aktualności 12 Maja 2016

W tym roku po raz pierwszy w Czerwionce-Leszczynach przyznano nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Szczegółowe warunki i tryb przyznawania dorocznych nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury określiła Rada Miejska Uchwałą Nr XVII/207/16 w dniu 29 stycznia 2016r. Nagrody mają formę gratyfikacji finansowej, mogą być indywidualne lub zespołowe.
Nagrody
przyznaje Burmistrz na podstawie opinii i propozycji Komisji ds.nagród w dziedzinie kultury.Wnioski o przyznanie nagród składa się do końca lutego za osiągnięcia minionego roku.

W tym roku wpłynęło 13 wniosków (1za całokształt działalności, 5za upowszechnianie i ochronę kultury i 7za osiągnięcia o istotnym znaczeniu).

Burmistrz przyznał 7 nagród na ogólną kwotę 20 000,00 zł.

Nagrodę w wysokości 6000 za całokształt działalności otrzymał Chór Magnificat Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny w Czuchowie - jest laureatem Grand Prix Przeglądu PieśniŚląskie Śpiewanie- 2014r., I miejsce Europejski KonkursRozśpiewany Śląsk”, I miejsce w Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach (Złoty Dyplom) 2015r., Grand Prix na XX Jubileuszowym Woj. FestiwaluBóg się rodzi2016r., Koncert KolędSala Koncertowa Kaplicy Pałacowej w Koszęcinie 2015r., Koncert na XV Przeglądzie Muzyki Chóralnej w Strzebiniu 2015r., Koncert z okazji XV Dnia PapieskiegoJan Paweł IIPatron Rodziny2015r., Koncert w ramach Festiwalu ChóralnegoDni Cecyliańskie2015r., Koncert Noworoczny z Orkiestrą MiejskąDębieńskow CKE 2015r., Koncerty Kolęd oraz Koncerty Pieśni Maryjnych, 50-lecia nadania Praw Miejskich, 80-lecia Orkiestry Miejskiej,Jesienne Impresje Muzyczne, Uroczysta Sesja Rady MiejskiejKarolinka

 

Nagrody za osiągnięcia o istotnym znaczeniu otrzymali:

 

Formacja Taneczna ZYGZAKgrupa Zygzak seniorki w wysokości 3500,00 za zajęcie na Mistrzostwach Świata w Pradze w kategorii show seniorki 3 miejsca, w kategorii mini formacje baton seniorki-3 miejsca i w kategorii defilada baton seniorki3 miejsca; na X Mistrzostwach Europyw kategorii mini formacja baton seniorki, defilada baton seniorki, scena baton seniorki1 miejsca, w kategorii show seniorki2 miejsca; na XVII Mistrzostwach Polski Mażoretekw kategorii mini formacje baton seniorki1 miejsca, show seniorki i formacje baton seniorki2 miejsca.

 

Formacja Taneczna ZYGZAK – grupa MAŁY ZYGZAK w wysokości 3 500 zł za zajęcie na Mistrzostwach Świata w Pradze w kategorii formacje flagi juniorki – 1 miejsca, w kategorii formacje show juniorki – 3 miejsca; na X Mistrzostwach Europy w kategorii: formacje flagi juniorki – 1 miejsca, formacje show juniorki – 2 miejsca, na XVII Mistrzostwach Polski Mażoretek w kategorii formacje flagi juniorki – 1 miejsca, formacje baton juniorki – 1 miejsca, formacje show juniorki – 2 miejsca.

 

Pani Katarzyna Grzegorzek – choreograf i założyciel Formacji Tanecznej ZYGZAK w wysokości 1 500 zł za międzynarodowe osiągnięcia Formacji Tanecznej ZYGZAK.

 

Julia Jasiczek – mażoretka Formacji Tanecznej ZYGZAK w grupie MAŁY ZYGZAK  w wysokości 800 zł za zajęcie 5 miejsca na X Mistrzostwach Europy Mażoretek w kategorii Baton Junior Solo.

 

Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM w wysokości 3 500 zł za zajęcie 4 miejsca w kategorii show dance na X Mistrzostwach Europy Mażoretek, za zajęcie 1 miejsc w kategorii Kadetki Formacja, Mini Formacja i Juniorki Formacja na IV Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders „Cheermania” w Zabrzu, za zajęcie 2 miejsca w kategorii Juniorki i 3 miejsca w kategorii Seniorki na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu, za zajęcie 2 miejsca w kategorii show dance kadetki na I Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym „Rhytm&Style” w Rybniku.

 

Karolina Podorska w wysokości 1 200 zł za zajęcie 2 miejsca na 21 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Young Virtuoso w Zagrzebiu oraz 2 miejsca na 19 Międzynarodowym Konkursie im. B. Warchała-Talents for Europe w Dolnym Kubinie (Słowacja).

 

W trakcie koncertu laureatów Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Bernardem Strzodą wręczyli nagrody, a zgromadzona publiczność oklaskiwała występy nagrodzonych.

top_baner
do góry