Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagrody dla przedsiębiorców

Nagrody dla przedsiębiorców

Aktualności 11 Lutego 2013

W miniony piątek w Domu Kultury w Leszczynach na corocznym spotkaniu z przedsiębiorcami po raz trzynasty wręczono statuetki "Leszczyna".

Przyznawane przez Starostę Rybnickiego, Burmistrza Czerwionki-Leszczyn oraz Prezesa Izby Handlowo - Przemysłowej wyróżnienie - "Leszczyna" jest formą promowania rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Ideą przyświecającą twórcom nagrody była chęć promocji nie tylko firm działających w gminie, lecz również samej gminy. 

"Rok jubileuszowy pokazał jak ogromne są pokłady największego bogactwa tej ziemi – mieszkańców. Dziś mamy zaszczyt wyróżnić przedsiębiorców, którzy oprócz zaangażowania w rozwój swoich firm, przyczyniają się do rozwoju całej naszej gminy – mówił zastępca burmistrza Andrzej Raudner. - Życzę Państwu owocnej pracy zawodowej, samych trafnych decyzji oraz wszelkiej pomyślności".
A. Raudner dziękował również wyróżnionym "Leszczynami" za włączanie się w działania społeczne, kulturalne, charytatywne oraz troskę o wzrost miejsc pracy w gminie.
Do gratulacji dołączyli się również Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz Prezes Izby Handlowo-Przemysłowej w Czerwionce-Leszczynach Romuald Stencel.

Gościem uroczystości był europoseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Marcinkiewicz.


Tegorocznymi laureatami statuetki zostali: Spółdzielnia Mieszkaniowa "KARLIK", Sabina i Piotr Lepiocha, P.P.H.U. PLUS/MINUS Piotr Szarek, AA PROJEKT Sp. z o.o. Adam Spyra, Restauracja "KSIĄŻĘCA" Grażyna Kubasa.

 


SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "KARLIK"

12 listopada 1982 r. z inicjatywy działaczy – pracowników KWK "Dębieńsko" – została zarejestrowana "Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa" przy KWK "Dębieńsko", której celem było wybudowanie dla górników kopalni ok. 500 mieszkań zlokalizowanych w obrębie obecnego osiedla "Karlik" przy ul. Parkowej i Kolejowej w Czerwionce. Roboty budowlane rozpoczęto w 1983 r., a pierwsze mieszkania oddano do użytku w 1986 r. Ogółem na tym osiedlu do roku 1989 wybudowano 11 budynków mieszkalnych wraz z całą infrastrukturą techniczną.
Na skutek reorganizacji przemysłu węglowego, a także dążeń członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie, zamieszkujących w budynkach spółdzielczych zlokalizowanych w Czerwionce-Leszczynach, w 1990 r. doszło do połączenia zasobów Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej wspomnianą częścią zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie. Efektem połączenia było zarejestrowanie w 1990 r. Spółdzielni Mieszkaniowej "Karlik" z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Kościuszki 9.
Zasoby mieszkaniowe spółdzielni tworzą 54 budynki mieszkalne o łącznej ilości 2018 mieszkań i powierzchni użytkowej 105.200 m2 oraz 4 budynki użytkowe. W mieszkaniach spółdzielczych zamieszkuje 5.686 osób, z czego 2.298 to członkowie spółdzielni.
W okresie prowadzenia działalności, spółdzielnia przeprowadziła m.in. działania o charakterze termomodernizacyjnym polegające na modernizacji sieci c.o., które obniżyły zużycie ciepła o ok. 30%. Systematycznie docieplano ściany i stropodachy budynków.
Aktualnie spółdzielnia realizuje przedsięwzięcia służące ochronie środowiska naturalnego. Prowadzi termomodernizację budynków połączoną z utylizacja płyt acekolowych wraz z ociepleniem budynków przy ul. Wolności 4a-52a oraz 3-go Maja 3, 5, 7. 
Spółdzielnia Mieszkaniowa "KARLIK" jest laureatem nagród: "Karolinka 2005" oraz Złoty Laur Instytutu Gospodarki Nieruchomościami 2009.

SABINA I PIOTR LEPIOCHA


Sabina i Piotr Lepiocha są właścicielami sklepów "PLUS" zlokalizowanych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Działalność handlową prowadzą od 1985 r. Obecnie prowadzą sześć placówek handlowych, w których zatrudniają dwudziestu czterech pracowników.
W trakcie swojej działalności Państwo Lepiocha wspierają przedsięwzięcia organizowane przez Przedszkole nr 1, Szkołę Podstawową 1 i 3 w Czerwionce-Leszczynach. Biorą także udział w organizowaniu dożynek w Książenicach.

P.P.H.U. PLUS/MINUS 
Piotr Szarek

Firma P.P.H.U. PLUS/MINUS została założona w 1989 r. jako zakład Instalatorstwa Elektrotechnicznego i wykonywała układy sterownicze do urządzeń chłodniczych. W 1997 r. przybrała obecną nazwę i znacznie rozwinęła swoją działalność. Specjalizuje się głównie w instalacjach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Wykonuje również nietypowe instalacje przemysłowe m.in. z odzyskiem ciepła z procesów technologicznych oraz odpylające. Ma to na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń do atmosfery. Zakład oferuje pełną obsługę - poczynając od doradztwa technicznego, doboru urządzeń, a skończywszy na montażu u klienta, zapewniając jednocześnie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Firma obecnie zatrudnia jedenastu pracowników. W maju 2002 r. firma uzyskała Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2000, który kolejnymi recertyfikacjami nadal jest utrzymywany. Od roku 2001 firma nieprzerwanie otrzymywała tytuł FAIR PLAY, uwieńczony w 2003 r. Złotym Certyfikatem. Posiada również wyróżnienie Polsko- Szwajcarskiego Centrum Przedsiębiorczości tytuł "Firma z Przyszłością".
Oprócz działalności gospodarczej firma jest zaangażowana w działania na rzecz sołectwa Bełk, wspomaga różne inicjatywy lokalne i przedsięwzięcia.

AA PROJEKT

Firma "AA Projekt" rozpoczęła swoją działalność w roku 1999 i funkcjonowała początkowo jako spółka cywilna. Z czasem zwiększała zakres prowadzonych usług oraz liczbę zatrudnionych osób. W 2004 r. została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na dzień dzisiejszy spółka zatrudnia jedenastu pracowników. Firma oferuje szeroki wachlarz usług projektowych, a także kierowanie robotami budowlanymi i nadzór autorski. Od początku swojej działalności firma stawia na wysoką jakość techniczną i merytoryczną realizowanych inwestycji. Wdraża najnowsze technologie i materiały precyzyjnie dostosowując je do specyfiki danego obiektu.
Spółka zapewnia terminowość, solidność i fachowość oraz gwarantuje kompleksowe usługi od projektu do realizacji.

 

RESTAURACJA "KSIĄŻĘCA"
Grażyna Kubasa

Restauracja Książęca istnieje od 1999 r. Główne atuty lokalu to wykwintna kuchnia, profesjonalna obsługa, przytulne wnętrze. Posiada obszerną salę taneczną, mogącą pomieścić ok. 200 osób. Oferuje również pokoje gościnne. Firma zatrudnia na stałe dziewięciu pracowników. W restauracji swoje praktyki i staże zawodowe odbywają uczniowie zasadniczych szkół zawodowych oraz techników.
Restauracja sponsoruje przedsięwzięcia organizowane przez Szkołę Podstawową w Książenicach oraz wspiera kluby piłkarskie: LKS Bełk i LKS Unię Książenice.

Podczas uroczystości wręczono także medale "50-lecia" wybite z okazji jubileuszu nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom . Otrzymali je Roman Noga - dyrektor ds. pracy KWK Knurów-Szczygłowice, Piotr Chmiel - dyrektor KWK Budryk, Adam Ratka - dyrektor ds. pracy KWK Budryk.

Wręczenie nagród uświetnił występ formacji tanecznej ZYGZAK.

do góry