Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagrody dla przedsiębiorców – LESZCZYNY 2010

Nagrody dla przedsiębiorców – LESZCZYNY 2010

Aktualności 7 Lutego 2011

4 lutego w Domu Kultury w Leszczynach na corocznym spotkaniu z przedsiębiorcami po raz jedenasty wręczono statuetki "Leszczyna 2010".

Przyznawane przez Starostę Rybnickiego, Burmistrza Czerwionki-Leszczyn oraz Prezesa Izby Handlowo - Przemysłowej wyróżnienie - "Leszczyna" jest formą promowania rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Ideą przyświecającą twórcom nagrody była chęć promocji nie tylko firm działających w gminie, lecz również samej gminy.

Podczas spotkania burmistrz W. Janiszewski nawiązał do działań prowadzonych przez UGiM w celu pozyskania inwestorów. Zaakcentował szczególnie rolę największego z potencjalnych pracodawców – spółki NWR Karbonia. "Kopalnia z pewnością zwiększy potencjał gminy, da nowe miejsca pracy, ożywi lokalny rynek gospodarczy, zapewni większe wpływy do budżetu umożliwiając tym samym realizację wielu ważnych zadań. Naszym zadaniem jest również należyte wspieranie potrzeb mieszkańców obawiających się negatywnych skutków działalności zakładu". Burmistrz podkreślał, że gmina dokłada starań, aby kierować doskonałą ofertę do tych, którzy są zainteresowani lokalizacją swojego kapitału na terenie Czerwionki-Leszczyn, pamięta również o tych, którzy już prowadzą swoją działalność w naszej miejscowości.

W. Janiszewski dziękował wyróżnionym "Leszczynami", że chętnie włączają się w działania społeczne, kulturalne, charytatywne, przyczyniają się do zwiększania zatrudnienia w gminie, dbają o swoich odbiorców świadcząc usługi wysokiej jakości. Docenił także rolę, jaką odgrywa mała i średnia przedsiębiorczość.

W tym roku statuetkami uhonorowano następujące przedsiębiorstwa:

  • PTAK-TRANS Jan Ptak z Bełku
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Janusz Jasiek z Czerwionki-Leszczyn
  • Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy "STOLARSTWO" Alfons Wojtek z Czerwionki-Leszczyn
  • Hurtownia "ANKAR" Andrzej Łaska z Bełku
  • ŁUKOSZ Spółka Jawna Zakład Produkcyjny w Czerwionce-Leszczynach

 

Charakterystyka Laureatów

top_baner
do góry