Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagrody dla laureatów konkursu "Ocalić od zapomnienia"

Nagrody dla laureatów konkursu "Ocalić od zapomnienia"

Aktualności 24 Kwietnia 2018
Ocalić od zapomnienia - galaDzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu „Ocalić od zapomnienia”.
 

„Często mówi się, że Śląsk to czarna kraina, co jest związane z naszym dobrem naturalnym, czyli węglem. Takie konkursy i inicjatywy jak konkurs „Ocalić od zapomnienia”, który podsumowujemy dzisiaj, udowadniają nam, że Śląsk to także zielona wyspa, miejsce, gdzie dbamy o środowisko i potrafimy docenić przyrodę nas otaczającą” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski witając laureatów konkursu, ich rodziców i nauczycieli. Burmistrz złożył również gorące podziękowania na ręce organizatorów konkursu oraz wszystkich, dzięki którym możliwe było zorganizowanie jego 25. edycji.

Do historii konkursu odwołała się jego pomysłodawczyni, Katarzyna Sienkan-Krząkała: „25 lat temu zwróciłam się do dyrektor Marioli Czajkowsiej z prośbą, a właściwie propozycją zorganizowania konkursu plastycznego dla uczniów i wychowanków szkół i przedszkoli naszej gminy. Wtedy odbyła się pierwsza edycja konkursu - wówczas konkursu gminnego, na który spłynęło około 100 prac. W kolejnych latach sukcesywnie powtarzaliśmy to wydarzenie. Przez ten czas zmienił także swój zasięg - stał się on najpierw konkursem powiatowym, a następnie wojewódzkim. Z roku na rok przybywało zarówno uczestników, jak i składanych prac, nie zmieniła się za to jego tematyka, niezmiennie była to ekologia, wartości istotne dla nas wszystkich, natura i przyroda.” K. Sienkan-Krzakała podkreśliła także, że obecnie na konkurs składanych jest, co roku, około 800 prac.

Tegoroczny temat konkursu to „Serce natury”, który ma zwracać uwagę młodych ludzi na otaczający ich świat natury, jego piękno i różnorodność, ochronę jego fauny i flory. Jak podkreślają organizatorzy konkursu: „należy bezwzględnie zapobiegać wszelkim formom degradacji i niszczenia środowiska, zadbać o jego przetrwanie, aby kolejne pokolenia mogły w nim żyć w zgodzie i harmonii”.

Jury tegorocznej edycji konkursu w składzie:

  • Elżbieta Pierchała - kustosz Galerii „Jan” w Jankowicach,
  • Ryszard Jonderko - przewodniczący komisji ochrony środowiska, rolnictwa, leśnictwa i gospodarki nieruchomościami,
  • Katarzyna Sienkan-Krząkała - nauczyciel plastyki,
  • Bogdan Szymura - artysta-plastyk,
  • Mariola Czajkowska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach,
  • Janusz Lukaszczyk - technik sztuk plastycznych, komisarz wystawy i konkursu.

spośród nadesłanych pracy wybrała laureatów:

KATEGORIA - PRZEDSZKOLA:

- Wiktoria Jastrzębska (l.4), Przedszkole nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach, praca pod kierunkiem Elżbiety Mierzwy
- Wiktoria Olszycka (l.4), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Fabian Machulec (l. 5), Przedszkole nr 1 „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Bernadety Chrapiec
- Gabriel Kuś (l. 6), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Antonina Górska (l.6), Pracownia Plastyczna „Kontrasty” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, praca pod kierunkiem Zuzanny Śmieji 
- Milena Tyszkiewicz (l.6), Klub Plasyczny „Pinokio” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, praca pod kierunkiem Lucyny Mykietyn
- Joanna Cyba (l.6), Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, praca pod kierunkiem Edyty Sobieraj
- Emilia Zamiatowska (l.6), Przedszkole Miejskie nr 51 w Bytomiu, praca pod kierunkiem Iwony Raczkiewicz
- Julia Francuz (l.6), Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Joanny Szymury
- Maja Chwistek (l.6), Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Zabrzu, praca pod kierunkiem Wiesława Darewskiego
- Zuzanna Rzesiowska (l.6), Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Książenicach, praca pod kierunkiem Krystyny Szulc
- Sebastian Steuer (l.6), Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Joanny Szymury
- Noemi Hensel (l.7), Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Grażyny Hagowskiej
- Karol Ciołek (l.7), Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Grażyny Hagowskiej

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE:

- Jana Brząkalik (l.7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Emilia Gonciarz (l.7), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec
- Maja Wiśniewska (l.7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Anna Gajda (l.8), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec
- Anna Kozłowska (l.8), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza  w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec 
- Zuzanna Podrygała (l.8), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Iwona Olejniczak (l.8), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
- Maja Dutka (l.8), Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach, praca pod kierunkiem Barbary Durczok
- Szymon Bartczak (l.9), Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy, praca pod kierunkiem Iwony Kwiatoń
- Natalia Furmańczyk (l.9), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Milena Klepacka (l.9), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Magdalena Praga (l.10), Klub Plasyczny „Pinokio” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, praca pod kierunkiem Lucyny Mykietyn
- Agata Cichopek (l.10), Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, praca pod kierunkiem Edyty Sobieraj
- Paulina Bzukała (l.10), Pracownia Plastyczna „Okienko” Siemianowickiego Centrum Kultury, praca pod kierunkiem Doroty Micior-Gajewskiej
- Zuzanna Wilgucka (l.10), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Kamil Banaszkiewicz (l.10), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, praca pod kierunkiem Ilony Myszki
- Kacper Korus (l.10), Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
- Tatiana Kranc (l.10), Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
- Oliwia Profaska (l.10), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku, praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
- Wiktoria Mandla (l.10), Szkoła Podstawowa nr 6 w Tychach, praca pod kierunkiem Iwony Gładyś
- Kamil Mośny (l.11), Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach, praca pod kierunkiem Niny Wolskiej
- Alex Kata (l.11), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy, praca pod kierunkiem Justyny Diak
- Martyna Rzepka (l.11), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek 
- Patrycja Klemczak (l.11), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
- Dagmara Biegiesz (l.11), Szkoła Podstawowa nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Paulina Witek (l.12), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Nicole Tułak (l.12), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy, praca pod kierunkiem Justyny Diak
- Barbara Durkalec (l.12), Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu, praca pod kierunkiem Katarzyny Estkowskiej
- Armando Bącio (l.12), Szkoła Podstawowa Specjalna nr 39 im. Marii Montessori w Zabrzu, praca pod kierunkiem Małgorzaty Baryły
- Dominika Dymek (l.12), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy, praca pod kierunkiem Justyny Diak
- Lena Grząśko (l.12), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku, praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
- Michalina Pytel (l.12), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku, praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
- Wojciech Podymski (l.12), Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie, praca pod kierunkiem Iwony Foryś
- Aleksandra Jureczko (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek 
- Weronika Ledwoń (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, praca pod kierunkiem Ilony Myszki
- Paulina Polk (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu, praca pod kierunkiem Wiesława Darewskiego
- Hanna Buchwald (l.13), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku, praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
- Karolina Achtelik (l.13), Szkoła Podstawowa nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Patrycja Hoffman (l. 13), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Dominika Róg (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
- Dominika Róg (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
- Anna Gaim (l.13), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Jolanty Sprus
- Wiktoria Kubasa (l.13), Szkoła Podstawowa w Palowicach, praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
- Aleksandra Sokołowska (l.13), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy, praca pod kierunkiem Justyny Diak
- Oliwia Szarwas (l.13), Szkoła Podstawowa w Stanowicach, praca pod kierunkiem Aliny Petki
- Liliana Buchalska (l.13), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
- Martyna Gajek (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
- Alicja Klasik (l.14), Szkoła Podstawowa w Stanowicach, praca pod kierunkiem Aliny Petki
- Patrycja Kożuszek (l.14), Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach, praca pod kierunkiem Beaty Kordon
- Szymon Mamok (l.14), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
- Klaudia Śmieja (l.14), Szkoła Podstawowa im. Ziemi Śląskiej w Piecach, praca pod kierunkiem Anny Babiak
- Amelia Wodok (l.14), Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach, praca pod kierunkiem Aliny Szwedy

KATEGORIA - GIMNAZJUM:

- Mateusz Martinus (l.13), Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum w Rybniku, praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
- Marcin Jurczyk (l.15), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
- Sara Kostępska (l.16), Szkoła Podstawowa nr 36 w Rybniku, praca pod kierunkiem Żanety Rarot-Szwedy

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

- Hanna Wizental (l.17), Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie, praca pod kierunkiem Iwony Foryś
- Barbara Bugdol (l.18), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
- Martyna Kasprzyk (l.19), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek 

NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI OCHRONY ŚRODOWISKA, ROLNICTWA, LEŚNICTWA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI RADY MIEJSKIEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH:

- Fabian Machulec (l. 5), Przedszkole nr 1 „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Bernadety Chrapiec

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu Stefania Szyp, Przewodniczący komisji ochrony środowiska, rolnictwa, leśnictwa i gospodarki nieruchomościami Ryszard Jonderko, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony środowiska Adrian Strzelczyk, dyrektorzy placówek oświatowych, jury tegorocznego konkursu oraz lat poprzednich, laureaci tegorocznego konkursu, ich rodzice i nauczyciele.

O oprawę artystyczną zadbał zespół "Światełko".

 

top_baner
do góry