Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagrody dla laureatów kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

Nagrody dla laureatów kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

Aktualności 23 Listopada 2017

23 listopada w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach wręczono nagrody dla laureatów konkursu będącego elementem kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przyłączyła się do niej już po raz kolejny.

 

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" realizowana jest już od siedemnastu lat w całym kraju. Informując o negatywnych skutkach sięgania po alkohol i używki, promuje trzeźwość, sport i zdrowie, zachęca do wyboru atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych. Kampania realizuje cele poprzez ścisłą współpracę z samorządami lokalnymi w całym kraju. Elementem kampanii jest konkurs plastyczno-literacki, w tym roku przebiegał on pod tytułem „Na skrzydłach przyjaźni”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. „Temat był prosty tylko na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę trzeba było się nad nim dobrze zastanowić i wybrać, jaki bohater książki mógłby być naszym przyjacielem” - przekonywali laureaci konkursu z terenu Czerwionki-Leszczyn.

 

„Przede wszystkim chcę Wam wszystkim pogratulować i podziękować z udział w tym konkursie. Młodzi ludzie codziennie stają przed wyborami i problemami naszej rzeczywistości, dlatego ważne jest zaangażowanie w projekty, które propagują właściwe postawy – w tym również w projekt „Zachowaj trzeźwy umysł” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, kierując podziękowania w stronę młodzieży, ale również ich rodziców, wychowawców i opiekunów.

 

Dyplomy i nagrody konkursu plastycznego ze szkół i placówek działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zostały wręczone laureatom przez Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandrę Chudzik, dyrektor OPS Celinę Cymorek i gminnego koordynatora kampanii ZTU Kazimierza Żyłę. Otrzymali je: Michał Pszczółkowski (Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce), Jakub Baran (SP 5), Kacper Mucha (SP 5), Julia Kępa (SP 5), Jagoda Zawalska (SP 5), Maja Czarnecka (SP 4), Michał Statkiewicz (SP 4), Roksana Słupik (SP 3), Klaudia Konik (SP 3), Jakub Bartoszek (G 6), Wiktoria Ciołek (Placówka Wsparcia Dziennego w Leszczynach), Igor Szczęsny (Placówka Wsparcia Dziennego w Leszczynach) oraz Zuzanna Okoń (SP Książenice).

 

do góry