Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagroda za "Planetę energii"

Nagroda za "Planetę energii"

Aktualności 9 Września 2016

Monika Biesiada wraz z klasą III b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, znalazła się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa. Dzięki wygranej, z dwudniową wizytą do Czerwionki-Leszczyn przyjechało mobilne centrum nauki „Planeta Energii”, stanowiące atrakcję na skalę regionu.


W nagrodę za zaangażowanie i wkład pracy, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski przyznał uczniom wyjątkową nagrodę. Klasa wzbogaciła się o nowoczesną interaktywną tablicę multimedialną.

„Tablica była naszym marzeniem! - mówi Monika Biesiada. - Dzięki działaniom podjętym przez klasę w konkursie „Planeta energii”, znaleźliśmy się w gronie dziesięciu najlepszych szkół w Polsce i nasze miasto odwiedziło mobilne centrum. Organizator konkursu przewidział także dwie nagrody specjalne, w postaci tablic multimedialnych. Staraliśmy się bardzo i daliśmy z siebie wszystko, ale zdobyliśmy trzecie miejsce i tablicy nie udało się nam wygrać, choć byliśmy o włos! Zakup upominku, który zadeklarował pan burmistrz był dla nas ogromną niespodzianką i mobilizacją do dalszej pracy” - wyjaśnia nauczycielka.

W ramach projektu, podjęto szereg inicjatyw, które pomogły uczniom zrozumieć istotę racjonalnego korzystania z prądu elektrycznego. Zaspokojono też dziecięcą ciekawość poznawczą i rozbudzono kreatywność uczniów.

Dzięki pracy nauczycieli, uczniów i rodziców naszą miejscowość odwiedziło mobilne centrum nauki. Z atrakcji miasteczka korzystali uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy, ale także innych miejscowości województwa śląskiego. W ten sposób klasa przyczyniła się do promocji Czerwionki-Leszczyn.

„Wykazaliście się wielką kreatywnością, otwartością, odwagą i humorem. Udowodniliście, że nauka o prądzie może być fascynująca, sprawiać mnóstwo radości i przyjemności!” - podkreślali jurorzy z Tomaszem Rożkiem –  fizykiem, popularyzatorem nauki i ambasadorem programu „Planeta Energii” na czele. 

„Miło jest spełniać takie obietnice – podkreślił burmistrz. - Dziękuję za zaangażowanie i gratuluję efektów waszej pracy. Jestem pod ogromnym wrażeniem dokonań klasy w ramach projektu „Planeta energii”. Staramy się, aby szkoły były nowoczesne i jak najlepiej wyposażone. Mam więc nadzieję, że tablica uatrakcyjni lekcje i zachęci do Was do nauki”.

 

„Z nowej tablicy korzystać będą także inni uczniowie szkoły – deklaruje dyrektor ZS nr 4 Grażyna Gola. - Nowoczesne technologie mają znaczny wpływ na wzrost umiejętności i tempa uczenia się, sprawiają także, że zainteresowanie uczniów tematem jest większe niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod nauczania. Obserwujemy wzrost zaangażowania ze strony uczniów oraz poprawę ich motywacji oraz koncentracji. Tablica ma także wpływ na poprawę komfortu pracy nauczyciela” – podkreśla G. Gola.

 

W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Rady Rodziców – Monika Stefan i Iwona Siry.

 

top_baner
do góry