Strona główna/Urząd/Aktualności/Nagroda dla portalu Szczejkowic

Nagroda dla portalu Szczejkowic

Aktualności 15 Listopada 2012

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił wyniki konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego". Już po raz trzeci nasza gmina znalazła się w gronie laureatów konkursu w kategorii "Najlepsza strona internetowa sołectwa".

W tym roku komisja konkursowa nagrodziła portalwww.szczejkowice.net

przyznając stronie internetowej sołectwa 3 miejsce.

Dumy i radości z przyznanej nagrody nie kryje sołtys Szczejkowic, Ryszard Bluszcz.
"Portal Szczejkowic stworzyliśmy trzy lata temu i przez ten czas wielokrotnie udowodniliśmy, jak bardzo strona jest potrzebna. Wciąż rośnie liczba osób odwiedzających Szczejkowice w internecie. Nagroda stanowi dla nas ważne potwierdzenie, że wysiłki, aby portal powstał i funkcjonował nie poszły na marne".

"Prace nad przygotowaniem serwisu szczejkowice.net trwały około czterech miesięcy – dodaje sołtys. - Dużo czasu zajęło nam zbieranie materiałów tekstowych i graficznych. Chcieliśmy, aby mieszkańcy mogli znaleźć na stronie szereg użytecznych informacji, relacje z bieżących wydarzeń, ale także przeczytać historię powstania Szczejkowic czy zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi sołectwa".

Na wirtualnych stronach Szczejkowic można więc znaleźć m.in. mapę miejscowości, rozkład jazdy autobusów, ważne numery telefonów, adresy, katalog firm. Portal zawiera także szereg informacji poświęconych kulturze i lokalnemu życiu samorządowemu oraz wciąż rozbudowywaną bazę fotografii. Stronę wyposażono także w forum dyskusyjne oraz odnośniki do portalu społecznościowego facebook. 

Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się 22 listopada w Katowicach podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego. 

do góry