Strona główna/Urząd/Aktualności/Na upały: kąpielisko i kurtyna wodna

Na upały: kąpielisko i kurtyna wodna

Aktualności 21 Lipca 2017

Chociaż na prawdziwie letnie temperatury czekaliśmy już od dłuższego czasu, to jednak upały ostatnich dni mocno dają się we znaki mieszkańcom Gminy i Miasta. Na szczęście są miejsca gdzie można się ochłodzić.

 

Ochłody można poszukać przede wszystkim na kąpielisku w Czerwionce. Na terenie obiektu znajduje się: basen pływacki z wydzieloną częścią dla osób niepływających, brodzik dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej plażowej, boisko do koszykówki, plac zabaw oraz gastronomia.

W miesiącach wakacyjnych kompleks otwarty jest od godziny 10.00 do 18.00. „Na odwiedzających nasze kąpielisko czekają liczne nowości: pojawiła się siłownia pod chmurką z trzema urządzeniami siłowymi, w trosce o estetykę miejsca zasadziliśmy krzewy, zamontowaliśmy nowe ławeczki i ogrodzenie. Nowe jest także pomieszczenie kasy biletowej. Co niezwykle istotne, zrealizowaliśmy również inwestycję związaną z podniesieniem jakości wody w basenie – teraz jest ona krystalicznie czysta” - podsumowuje Michał Cichoń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach. M. Cichoń zapowiada także dalsze zadania na kolejny rok budżetowy, których celem będzie poprawa atrakcyjności kąpieliska w Parku im. P. Furgoła.

 

 

Ci, którzy nie zdecydują się na odwiedziny na kąpielisku, mogą poszukać ochłody w innych miejscach. Przy wejściu na plac rekreacyjno-wypoczynkowy na osiedlu familoków w Czerwionce, gdzie mieszkańcy często i chętnie spędzają czas, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czerwionce-Leszczynach zamontowało kurtynę wodną. „Dzięki zainstalowanej kurtynie wodnej i bryzie chłodnego powietrza, będzie można nieco łagodniej znosić gorące dni. Kurtyny będą działać podczas upałów od rana do godzin wieczornych” - wyjaśnia prezes PWiK Bogusław Kurdek.

 

Już od pierwszych minut kurtyna stała się nie lada atrakcją. Cieszy się sporym zainteresowaniem i sprawia wiele radości, zwłaszcza najmłodszym.

Przy ratuszu w Czerwionce PWiK zamontował również specjalny słupek zraszający, stylizowany na latarnię retro.

Również obok ratusza, a także przy ulicy Morcinka w Leszczynach od kilku lat działają zdroje uliczne – hydranty z chłodną wodą zdatną do picia. Dzięki niej można ugasić nie tylko swoje pragnienie, ale także napoić czworonoga, z którym wychodzimy na spacer.

do góry