Strona główna/Urząd/Aktualności/Na trasie biegowej z rozbójnikiem Ramżą

Na trasie biegowej z rozbójnikiem Ramżą

Aktualności 27 Kwietnia 2015

 

Około 180 miłośników aktywnego wypoczynku zgromadziło się wczoraj na terenie Wzgórza Ramża podczas wydarzenia „Biegaj i chodź z rozbójnikiem Ramża”. Organizatorzy zadbali o moc wrażeń dla starszych i młodszych uczestników pikniku.

 

 

 

Wszystko za sprawą kolejnej już inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk. Tym razem bełkowianie przygotowali projekt pod nazwą "Utworzenie trasy biegowej i nordic walking pn. Biegaj i chodź z rozbójnikiem Ramża" i pozyskali środki na jego realizację.

„Celem zadania była rozbudowa bazy sportowo-rekreacyjnej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Wyznaczyliśmy trasę biegową i do nordic walkingu, eksponując walory przyrodnicze i turystyczne Wzgórza Ramża. Naszym celem była także aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Cieszymy się, że tak licznie zgromadzili się wczoraj podczas sportowego pikniku” - mówi Michał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.Inicjatywę wsparł finansowo i organizacyjnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.

W realizację projektu zaangażowali się także przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa Biegowa „Luxtorpeda” Czerwionka.

 

Nowe ścieżki biegowe i do nordic walkingu biegną przez malownicze Wzgórze Ramża. „Dzięki projektowi, powstało zatem kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji, które pozwoli mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn, a także turystom, aktywnie odpocząć na łonie natury” - dodaje Leszek Szejka ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

 

Organizatorzy zaprosili wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do udziału w biegu na 5 lub10 km. Przygotowano także trasy biegowe dla najmłodszych. Zawodnikom kibicowali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, sołtys Bełku Jolanta Szejka oraz koordynatorzy projektu „Międzysektorowa współpraca, czyli wspólnota samorządowa w innym wymiarze” Arkadiusz Skowron i Marcin Stempniak.

 

 

A już najbliższy czwartek, 30 kwietnia 2015 r., o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach na spotkanie podsumowujące projekt "Utworzenie trasy biegowej i oraz nordic walking pn. Biegaj i chodź z Rozbójnikiem Ramża".

 

Zadanie realizowane w ramach projektu „Międzysektorowa współpraca, czyli wspólnota samorządowa w innym wymiarze” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

 

Wyniki biegu:

http://gbluxtorpeda.org/wp-content/uploads/wordpress/Wyniki-Ram%C5%BCa.pdf

top_baner
do góry