Strona główna/Urząd/Aktualności/NWR Karbonia w Bibliotece

NWR Karbonia w Bibliotece

Aktualności 10 Lipca 2013

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach otrzymała od NWR Karbonia dofinansowanie w ramach projektu wspierającego rozwój kultury czytelniczej wśród mieszkańców Czerwionki-Leszczyn. Placówka dzięki wsparciu NWR Karbonia powiększyła swój udostępniany księgozbiór o najnowsze publikacje z zakresu górnictwa, zarządzania, elektrotechniki, inżynierii i techniki w ogólności, a także pozycje z literatury pięknej.

"Analizując zachowania czytelnicze młodzieży uczestniczącej w życiu kulturalnym naszej biblioteki obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na literaturę fachową, w szczególności z dziedziny techniki, co związane jest z powstawaniem nowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach – wyjaśnia Gabriela Cisek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach. - Ponadto, rozwój projektu ekonomicznego NWR Krabonia na terenie Czerwionki-Leszczyn, sprawia, że wzrasta znaczenie literatury popularnonaukowej w środowisku społecznym Czerwionki-Leszczyn". 

Biblioteka dzięki wsparciu NWR Karbonia w dużej mierze zaspokoi potrzeby czytelnicze zarówno młodzieży kształcącej się w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach, jak i wszystkich mieszkańców korzystających z zasobów książnicy.

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Czerwionki-Leszczyn w ramach projektu NWR Karbonia w październiku 2013 roku na spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem, byłym górnikiem, podróżnikiem, który pod hasłem "hajer nie do zajechania" zwiedza najdalsze zakątki świata.

do góry