Strona główna/Urząd/Aktualności/MorsTorpeda zaprasza

MorsTorpeda zaprasza

Aktualności 24 Października 2012
Grupa biegowa "Luxtorpeda" ma kolejny ciekawy pomysł na upowszechnianie wśród mieszkańców gminy zdrowego stylu życia. Przed paroma tygodniami założyła sekcję dla morsów - o nazwie - "MorsTorpeda". 

Jak wyjaśnia założyciel sekcji – leszczynianin Rafał Żak – morsowanie to jedna z możliwości regulacji temperatury ciała, która wzmacnia system immunologiczny. Sam jest morsem od 3 lat i wie jakie zalety przynosi morsowanie. Zahartowanie ciała, zwiększenie odporności organizmu na choroby zimowe, poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, lepsze ukrwienie
skóry – to tylko niektóre z nich. A że najbliższy klub morsów znajduje się w Jastrzębiu Zdroju, postanowił spróbować założyć podobną grupę w naszej gminie. 
Jak podkreśla R. Żak - by przystąpić do klubu miłośników morsowania przede wszystkim należy mieć zdrowe serce – to podstawowy warunek. Niezbędne jest także odpowiednie przygotowanie. Najlepiej kilka tygodni wcześniej brać zimne kąpiele w domu, a potem to już "tylko" konkretna rozgrzewka – spokojny bieg, pompki, przysiady. To wszystko ma sprawić, iż spokojnie można się rozebrać i nie odczuwać dyskomfortu. Do wody wchodzi się spokojnie, ale zdecydowanie, zaś sama kąpiel nie może trwać więcej niż 5 minut.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zimowych kąpielach grupa zaprasza na zebranie organizacyjne. Odbędzie się ono 5 listopada o godzinie 19:00 w Szkole Podstawowej w Stanowicach.
top_baner
do góry