Strona główna/Urząd/Aktualności/Moje miejsce w społeczności lokalnej

Moje miejsce w społeczności lokalnej

Aktualności 10 Maja 2011

W ramach działań związanych z Organizowaniem Społeczności Lokalnej w dniu 26.04.2011r. odbyło się szkolenie skierowane do starszych mieszkańców dzielnicy Leszczyny zatytułowane:"Moje miejsce w społeczności lokalnej".

Uczestnicy szkolenia bardzo chętnie angażowali się w przygotowane dla nich warsztaty. Tworzyli kolaże, byli bardzo ożywieni i twórczy.

Ponadto byli bardzo zaskoczeni faktem, że czynnie biorą udział w szkoleniu, gdyż przyzwyczajeni są do zebrań podczas których tylko wysłuchują informacji na dany temat.

Przybyła grupa osób to ludzie, którzy w większości nie są klientami naszego OPS, ale od dłuższego już czasu spotykają się z pracownikami PT nr 2 w ramach organizowanych dla nich zajęć tj. nordic walking, szkolenia komputerowego czy innych zajęć.

Uczestnicy z dużym zainteresowaniem obejrzeli także prezentację OSL obejmującą grupę seniorów, którzy przy pomocy pracowników socjalnych zorganizowali się w bardzo dobrze działającą grupę włączającą w swoje działania także innych mieszkańców dzielnicy Zazamcze we Włocławku.

Komentarz był jednoznaczny : "my też tak chcemy".

Izabela Malik, kierownik punktu terenowego nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach

Na kolejne pomysły i działania OPS nie trzeba było długo czekać. Powstały dwa nowe projekty, o których poinformujemy niebawem.

top_baner
do góry