Strona główna/Urząd/Aktualności/Mistrzostwa w pływaniu

Mistrzostwa w pływaniu

Aktualności 14 Kwietnia 2016

8 kwietnia na terenie pływalni w Czerwionce-Leszczynach odbył się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje zdrowie w Twoich rękach -Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

W tej sportowej rywalizacji wzięło udział 11 szkół podstawowych oraz 4 gimnazja z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Uczniowie rywalizowali na dystansie 25 metrów w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym, z podziałem na klasy – IV, V, VI , osobno dziewczynki i chłopcy. Gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 50m, zaś ich koleżanki na dystansie 25m. Oprócz klasyfikacji medalowej indywidualnej, każdy uczestnik zawodów zdobywał punkty dla szkoły. Dzięki umiejętnościom, szybkości i waleczności zawodników, końcowa klasyfikacja drużynowa szkół prezentuje się następująco:

 

XV Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z dnia 8.04.2016r. na dystansie 25 m

 

 

dziewczynki

STYL GRZBIETOWY

STYL KLASYCZNY

STYL DOWOLNY

 

KLASA IV

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Palenga Agata SP Bełk

Hildebrand Oliwia SP 8

Szulik Wiktoria SP Szczejkowice

 

Skowrońska Alicja SP Książenice

Romaniuk Hanna SP1

Dominika Klimala SP 8

 

 

Olszowska Ewa SP 8

Sosz Katarzyna SP Szczejkowice

Piontek Kornelia SP Książenice

 

KLASA V

I miejsce

II miejsce

IIImiejsce

 

Machulik Julia SP 8

Klasik Alicja SP Stanowice

Benek Natalia SP Książenice

 

Grzadziel Zofia SP Książenice

Heller Sandra SP 6

Zaręba Maja SP Stanowice

 

Michalska Kinga SP 5

Wiencek Hanna SP Stanowice

Radecka Karolina SP Szczejkowice

 

KLASA VI

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Pieczka Klaudia SP Książenice

Pelc Natalia SP5

Anna Ogerman SP 8

 

Konsek Marcelina SPSzczejkowice

Gierlich Natalia SP 8

Kradela Julia SP Książenice

 

Draga Wiktoria SP 8

Nadia Birlicka SP 3

Szymik Aleksandra SP Palowice

 

 

 

 

 

 

chłopcy

STYL GRZBIETOWY

STYL KLASYCZNY

STYL DOWOLNY

KLASA IV

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Bodys Wojciech SP 6

Lip Rafał SP 8

Macełko Arkadiusz SP 5

 

Ziemnicki Karol SP Bełk

Piasecki Maciej SP 4

Olszowski Miłosz SP Palowice

 

Jakub Kawka SP 3

Pyszny Oliwier SP 4

Szopniewski Rafał SP 8

 

 

KLASA V

I miejsce

II miejsce

IIImiejsce

 

Stryczała Kamil SP Książenice

Radecki Kamil SP Szczejkowice

Szymura Paweł SP 8

 

Ciemała Konrad SP 8

Janczyk Kamil SP 4

Kowalski Tomasz SP 5

 

Kaczmarczyk Jakub SP3

Birlicki Kacper SP 5

Blaut Paweł SP 8

 

KLASA VI

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Tokarz Wojciech SP 5

Bernard Dawid SP Stanowice

Warzecha Rafał SP Bełk

 

Marszałek Miłosz SP 5

Ćmok Marcin SP Bełk

Mniszko Kacper SP 8

 

Ćmok Marek SP Bełk

Sikora Jakub SP Książenice

Paryła Robert SP Palowice

 

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

I miejsce - SP 8 w Dębieńsku – 144 pkt

II miejsce - SP 5 w Czerwionce – Leszczynach 125pkt

III miejsce – SP w Książenicach 123 pkt

IV miejsce – SP 4 w Czerwionce – Leszczynach 97 pkt

V miejsce – SP 3 w Leszczynach 94 pkt

VI miejsce- SP w Bełku 82 pkt

VI miejsce – SP w Stanowicach 82 pkt

VII miejsce – SP 6 w Czuchowie 71 pkt

VIII miejsce – SP 1 w Leszczynach 68 pkt

IX miejsce -SP w Szczejkowicach 62 pkt

X miejsce – SP w Palowicach 45 pkt

XI miejsce – SP w Przegędzy 23 pkt

 

Klasyfikacja w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m szkół podstawowych:

I miejsce – SP w Książenicach

II miejsce – SP 5 w Czerwionce - Leszczynach

III miejsce - SP 8 w Dębieńsku

IV miejsce – SP w Stanowicach

V miejsce – SP 4 w Czerwionce - Leszczynach

VI miejsce – SP w Bełku

VII miejsce – SP 3 w Leszczynach

VIII miejsce – SP 1 w Leszczynach

 

V Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

Gminy i Miasta Czerwionka -Leszczyny z dnia 8.04.2016r. na dystansie 25m i 50 m

 

STYL

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

MIEJSCE

grzbietowy

25 m K

ANNA STEPHAN

GIMNAZJUM NR 3

I

 

KAROLINA PIFCZYK

GIMNAZJUM NR 5

II

 

DARIA MYSZA

GIMNAZJUM NR 4

III

grzbietowy

50 m M

KAROL BOCIEK

GIMNAZJUM NR 4

I

 

PAWEŁ STRYCZEK

GIMNAZJUM NR 4

II

 

KAROL DOMARADZKI

GIMNAZJUM NR 5

III

klasyczny

25 m K

JUSTYNA LIPUS

GIMNAZJUM NR 5

I

 

MARTA PACYGA

GIMNAZJUM NR 5

II

 

ALEKSANDRA STAJER

GIMNAZJUM NR 4

III

klasyczny

50 m M

SZYMON KOWALSKI

GIMNAZJUM NR 4

I

 

BARTOSZ STEPHAN

GIMNAZJUM NR 5

II

 

ADAM KOHUT

GIMNAZJUM NR 4

III

dowolny

25 m K

MAŁGORZATA TKOCZ

GIMNAZJUM NR 3

I

 

JULIA WOŹNIAK

GIMNAZJUM NR 4

II

 

MARTYNA MACIAŚ

GIMNAZJUM NR 5

III

dowolny 50 m M

KACPER BRZĘCZEK

GIMNAZJUM NR 7

I

 

ADRIAN NIERADZIK

GIMNAZJUM NR 7

II

 

DORIAN BAJOREK

GIMNAZJUM NR 5

III

Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych :

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Czerwionce – Leszczynach – 101 pkt

II miejsce – Gimnazjum nr 5 w Czuchowie - 77 pkt

III miejsce – Gimnazjum nr 7 w Bełku - 31 pkt

IV miejsce – Gimnazjum nr 3 w Czerwionce – Leszczynach - 30 pkt

 

Klasyfikacja w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Czerwionce – Leszczynach

II miejsce – Gimnazjum nr 5 w Czuchowie

 

 

Gratulacje, medale i puchary dla zawodników przekazali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Alojzy Klasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Małgorzata Marciniak oraz zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Beata Augustyn. Organizatorkami zawodów były nauczycielki ZS nr 3 - Marzena Kempny-Ptaczek i Ewa Inglot.

 

 

top_baner
do góry