Strona główna/Urząd/Aktualności/Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

Aktualności 4 Maja 2018

27 kwietnia na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym.

Mistrzostwa uroczyście otworzyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce-Leszczynach oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń, którzy życzyli wszystkim zawodnikom wspaniałej zabawy oraz rywalizacji w duchu zasad fair play. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:

 

Dziewczyny - styl grzbietowy:

Klasa IV

I miejsce: Cuber Katarzyna SP 4

II miejsce: Michalik Nina SP Stanowice

III miejsce: Wąsiewska Kinga SP 1

 

Klasa V:

 

I miejsce: Chryczyk Anna SP Książenice

II miejsce: Michalina Kuc SP 8

III miejsce: Palenga Agata SP Bełk

 

Klasa VI:

I miejsce: Monika Grajner SP Przegędza

II miejsce: Lipka Oliwia SP 1

III miejsce: Oliwia Hildebrand SP 8

 

Klasa VII:

I miejsce: Julia Machulik SP 8

II miejsce: Kardela Magda SP Książeniece

III miejsce: Smakowska Martyna SP 1

 

Chłopcy - styl grzbietowy:

Klasa IV:

I miejsce: Skowroński Dawid Książenice

II miejsce: Buchcik Nikolas SP 3

III miejsce: Oskar Pawłowski SP 5

 

Klasa V:

I miejsce: Macełko Arkadiusz SP 5

II miejsce: Sikora Tymoteusz SP Książenice

III miejsce: Michał Albrecht SP 7

 

Klasa VI:

I miejsce: Bodys Wojciech SP 6

II miejsce: Kokoszka Tomasz SP 5

III miejsce: Sykulski Karol SP 4

 

Klasa VII:

I miejsce: Starczała Kamil SP Książenice

II miejsce: Szymura Mikołaj SP 4

III miejsce: Niziołek Jakub SP 1

 

Dziewczyny - styl klasyczny:

Klasa IV:

I miejsce: Julia Przybyłek SP 3

II miejsce: Ptaczek Martyna SP 7

III miejsce: Pyras Amelia SP 4

 

Klasa V:

I miejsce: Skowrońska Alicja SP Książenice

II miejsce: Zielińska Julia SP Stanowice

III miejsce: Cyganek Blanka SP Przegędza

 

Klasa VI:

I miejsce: Kosińska Justyna SP 5

II miejsce: Zielińska Julia SP Stanowice

III miejsce: Klimala Dominika SP 7

 

Klasa VII:

I miejsce: Radecka Natalia SP Stanowice

II miejsce: Furgoł Alicja SP 1

III miejsce: Gocyk Hanna SP 5

 

Chłopcy - styl klasyczny:

Klasa IV:

I miejsce: Luks Dominik SP Przegedza

II miejsce: Janczyk Dominik SP 4

III miejsce: Jakub Mika SP 3

 

Klasa V:

I miejsce: Piasecki Maciej SP 4

II miejsce: Kowalski Tomasz SP 5

III miejsce: Kurpanik Radosław SP 3

 

Klasa VI:

I miejsce: Janczyk Kamil SP 4

II miejsce: Szymiczek Bartek SP 5

III miejsce: Ziemnicki Karol SP Bełk

 

Klasa VII:

I miejsce: Marszałek Miłosz SP 5

II miejsce: Konrad Ciemała SP7

III miejsce: Wilgocki Kamil SP 4

 

Dziewczyny - styl dowolny

Klasa IV:

I miejsce: Marszałek Zuzanna SP 5

II miejsce: Bartoń Zuzanna SP Bełk

III miejsce: Ligenza Wiktoria SP Stanowice

 

Klasa V:

I miejsce: Olszowska Ewa SP 7

II miejsce: Piontek Kornelia SP Książenice

III miejsce: Kubieniec Karolina SP 3

 

Klasa VI:

I miejsce: Kinga Glinka SP Książenice

II miejsce: Michalska Kinga SP 5

III miejsce: Sosz Katarzyna SP Szczejkowie

 

Klasa VII:

I miejsce: Pyras Natalia SP 4

II miejsce: Renk Aneta SP Książenice

III miejsce: Szeweluk Oliwia SP 1

 

Chłopcy - styl dowolny:

Klasa IV:

I miejsce: Kawka Bartek SP 3

II miejsce: Szewczyk Wiktor SP Stanowice

III miejsce: Cygańczyk Jan SP Książenice

 

Klasa V:

I miejsce: Chyła Damian SP 1

II miejsce: Kus Mateusz SP 7

III miejsce: Sporysz Kamil SP 3

 

Klasa VI:

I miejsce: Ciołek Dawid SP Bełk

II miesjce: Rafał Szopniewski SP 7

III miejsce: Pokusiński Maciej SP 5

 

Klasa VII:

I miejsce: Jakub Kaczmarczyk SP 3

II miejsce: Paweł Blaut SP 8

III miejsce: Panek Dawid SP 4

 

 

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

I miejsce - SP 5 w Czerwionce - Leszczynach 263 pkt

II miejsce - SP 4 w Czerwionce - Leszczynach 250 pkt

III miejsce - SP w Książenicach 191pkt

IV miejsce - SP w Stanowicach

V miejsce - SP 1 w Leszczynach

VI miejsce - SP 7 w Dębieńsku

VII miejsce - SP 3 w Leszczynach

VIII miejsce - SP w Bełku

IX miejsce - SP 8 w Dębieńsku

X miejsce - SP 6 w Czuchowie

XI miejsce - SP w Przegędzy

XII miejsce - SP w Szczejkowicach

XIII miejsce SP w Palowicach

 

 

Klasyfikacja w pływaniu sztafetowym 8 x 25 m szkół podstawowych:

I miejsce - SP w Książenicach

II miejsce -SP 5 w Czerwionce - Leszczynach

III miejsce - SP 4 w Czerwionce - Leszczynach

IV miejsce - SP 7 w Dębieńsku

V miejsce - SP w Stanowicach

VI miejsce - SP 1 w Leszczynach

VII miejsce - SP w Bełku

 

 

Gimnazja:

Dziewczyny - styl grzbietowy:

I miejsce: Oliwia Benisz G4

II miejsce: Marcelina Występ G6

 

Dziewczyny - styl klasyczny

I miejsce: Klaudia Witek G3

 

Dziewczyny - styl dowolny

I miejsce:Wiktoria Benisz G 1

II miejsce: Martyna Występ G 6

III miejsce: Magdalena Moroń G 7

 

Chłopcy - styl grzbietowy:

I miejsce: Rafał Grzanowski G 4

II miejsce: Wojciech Tokarz G 4

III miejsce: Korzeniowski Bartosz G 1

 

Chłopcy - styl klasyczny:

I miejsce: Ćmok Marcin G 7

II miejsce: Adam Kohut G 4

III miejsce: Smolorz Mateusz G 3

 

Chłopcy - styl dowolny

I miejsce: Ćmok Marek G 7

II miejsce: Brzęczek Adam G 7

III miejsce: Zieliński Mateusz G 3

top_baner
do góry