Strona główna/Urząd/Aktualności/Mieszkańcy wybrali najlepsze pomysły

Mieszkańcy wybrali najlepsze pomysły

Aktualności 30 Maja 2014
Festyn „Poznajmy się”, zajęcia edukacyjno-sportowe dla rodzin oraz doposażenie placu zabaw to projekty, które wybrali mieszkańcy w pierwszym budżecie obywatelskim na terenie gminy, w ramach projektu „Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności”. W miniony poniedziałek odbyło się głosowanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

 

Na konkurs spłynęło dziewięć projektów. Ich twórcy musieli przygotować prezentacje, przedstawić najważniejsze założenia swoich projektów i, co najważniejsze, przekonać do swoich pomysłów mieszkańców dzielnicy.

 

Największe poparcie w kategorii MAŁA INWESTYCJA uzyskał projekt autorstwa pracowników Przedszkola nr 6 pt. „Bawmy się razem na jarzębinowym podwórku”. W ramach projektu na przedszkolnym placu zabaw zamontowana zostanie nowe huśtawka i zakupione zostaną rośliny, które ubarwią przedszkolny plac zabaw. – To nasz pierwszy wygrany projekt, więc to oczywiście ogromna satysfakcja. Wsparli nas pracownicy i rodzice, którym od początku spodobał się pomysł i tłumnie przyszli na głosowanie – mówi Danuta Pająk, jedna z autorek projektu.

 

W kategorii WYDARZENIE zwyciężył projekt „Poznajmy się” grupy inicjatywnej Warsztaciak, czyli festyn integracyjny, który ma zostać przygotowany przez przedstawicieli Warsztatu Terapii Zajęciowej. - Projekt ma na celu zintegrować lokalną społeczność z środowiskiem osób niepełnosprawnych poprzez wspólną zabawę – mówi Karolina Galla, kierownik WTZ Czerwionka-Leszczyny.

 

W kategorii EDUKACJA najlepszym projektem zdaniem mieszkańców okazały się zajęcia edukacyjno-sportowe, czyli „Ucieczka od codzienności w ramach fizycznej aktywności”. W ramach projektu odbędą się zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, których celem jest także poprawa integracji międzypokoleniowej. Zajęciom będą towarzyszyć pogadanki na temat zasad Fair Play nie tylko w życiu sportowym, lecz również w życiu codziennym. – Największą trudnością podczas przygotowywania tego projektu było wybranie tego, co najważniejsze, bo potrzeb jest dużo. Zdecydowaliśmy się na organizację wydarzenia, skierowanego zarówno do dzieci jak i dorosłych, żeby wzmacniać integrację międzypokoleniową. Mamy nadzieję, że wszystkie działania uda się fajnie zrealizować – mówi Marek Paluch z grupy inicjatywnej Aktywni Lokalnie.

 

Wszystkie pomysły uzyskały dofinansowanie w ramach projektu „Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Komendą Hufca Czerwionka-Leszczyny.

 

do góry