Strona główna/Urząd/Aktualności/Miejski kalendarz z Twoim zdjęciem? Zapraszamy!

Miejski kalendarz z Twoim zdjęciem? Zapraszamy!

Aktualności 14 Września 2017
Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przygotowuje się do wydania wyjątkowego kalendarza promocyjnego miasta. Bohaterem zdjęć użytych w wydawnictwie mają być czerwieńskie familoki – perła architektury i duma miasta, ale... mimo że piękne, nie tylko o budynki chodzi. W to działanie pracownicy UGiM postanowili zaangażować także mieszkańców.

               Kalendarz ma odwoływać się do szeroko rozumianego dziedzictwa zabytkowego osiedla Familoków. Chcemy przedstawić sceny z życia Ślązaków, te ważne, podniosłe chwile związane z obrzędowością, ale także zwyczajne scenki z familokowego życia sprzed lat – szkubanie pierza, zabawy dzieci, prace kuchenne - kiszenie kapusty, pieczenie chleba, wyrabianie masła, robienie prania, grę w Skata, Barbórkę, rodzinne spędzanie czasu wolnego na ogrodzie, wesele na familokach, hodowlę gołębi, kolędników i in. Całość traktujemy jednak z przymrużeniem oka, bo przede wszystkim liczy się dla nas integracja mieszkańców wokół idei promocji osiedla i wspólna dobra zabawa. Planujemy zdjęcia od kilku- do kilkudziesięciuosobowych, z rolami dla osób w każdym wieku - dzieci, młodzieży aż do seniorów. Ważna będzie odpowiednia stylizacja dobrana do roli.
Autorką zdjęć do kalendarza będzie artysta fotografik Maria Śliwa, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn.
Jeśli chcecie wziąć udział w niezapomnianej przygodzie, zostać modelami przed obiektywem uznanej artystki, świetnie spędzić czas, zobaczyć swoje zdjęcie w kalendarzu promocyjnym miasta, serdecznie Was zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
Osoby, które chciałyby wystąpić w sesji fotograficznej, powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres z informacją zawierającą imię i nazwisko oraz wiek.
Zwracamy się także z prośbą do mieszkańców o bezpłatne udostępnienie autentycznych codziennych rekwizytów sprzed lat, ubrań (codziennych, roboczych), czy środków transportu (rower, wózek, furmanka i in.).
Jeśli Państwo dysponują przedmiotami, z których moglibyśmy skorzystać przy aranżowaniu sesji, prosimy o kontakt mailowy: z informacją o danym przedmiocie (najlepiej dołączyć zdjęcie).
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września.
Autorki planowanego wydawnictwa odpowiedzą również na wszelkie pytania związane z kalendarzem – Hanna Piórecka-Nowak e-mail: , Maria Śliwa e-mail:
 
do góry