Strona główna/Urząd/Aktualności/Michał Stokłosa dołączy do grona radnych

Michał Stokłosa dołączy do grona radnych

Aktualności 16 Stycznia 2015

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Wiesława Janiszewskiego, który objął w Czerwionce-Leszczynach stanowisko burmistrza, w okręgu wyborczym nr 16 miały zostać przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach. Tylko jeden komitet wyborczy zadeklarował zgłoszenie swojego kandydata. Zgodnie z procedurami, wybory uzupełniające nie odbędą się, a radnym zostanie zgłoszony kandydat.

 

 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, do 14 grudnia należało zawiadomić Komisarza Wyborczego w Katowicach o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydata na radnego do Rady Miejskiej w okręgu wyborczym nr 16 tj. sołectwie Bełk (ulice: Dębowa; Główna: parzyste: 2 do końca; Graniczna; Jasna; Klonowa; Kościuszki; Nalepy; Ogródki; Palowicka; Piasta; Pogodna; Popiela; Poprzeczna; Szczejkowicka; Szeroka; Topolowa; Wysoka; Żwirki i Wigury) .

 

Utworzony został tylko jeden komitet wyborczy – KWW Ruch Rozwoju Gmin Regionu Rybnickiego. Komitet ten dopełnił formalności i w terminie do 13 stycznia podał nazwisko kandydata na radnego Rady Miejskiej. Wybory, zaplanowane na 22 lutego, nie odbędą się, a radnym zostanie zgłoszony kandydat. Miejska Komisja Wyborcza wydała już obwieszczenie, że jedynym kandydatem na radnego w okręgu wyborczym nr 16 jest Michał Tomasz Stokłosa.

22 lutego, w dniu zaplanowanych wcześniej wyborów, MKW sporządzi więc protokół, z którego będzie wynikało, że radnym został M. Stokłosa.

 

 

Michał Stokłosa, jest od urodzenia mieszkańcem sołectwa Bełk, ma 31 lat, ukończył studia na kierunku historia oraz studia podyplomowe z zakresu organizacji zarządzania w pomocy społecznej. Ma żonę i dwoje dzieci.

W wolnym czasie chętnie sięga po dobrą książkę, lubi też aktywny wypoczynek – piłkę nożną i bieganie.

M. Stokłosa jest jednym z inicjatorów powołania Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, w którym pełni funkcję wiceprezesa. Związany jest także z klubem sportowym LKS Decor Bełk, w którym pełni funkcję dyrektora ds. sportowych. Jest członkiem Rady Sołeckiej w Bełku (II kadencja). M. Stokłosa to także pomysłodawca i koordynator inicjatyw lokalnych oraz projektów społecznych realizowanych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Jako radny chce zajmować się szeroko pojętą ochroną środowiska, sportem, współpracą z organizacjami pozarządowymi, kulturą i promocją, aktywizacją oraz integracją mieszkańców, a także zagadnieniami związanymi z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego.

 

Michał Stokłosa najprawdopodobniej dołączy do grona radnych Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach podczas sesji RM zaplanowanej na koniec lutego.

do góry