Strona główna/Urząd/Aktualności/Międzyprzedszkolny Przegląd Zespołów Teatralnych

Międzyprzedszkolny Przegląd Zespołów Teatralnych

Aktualności 25 Kwietnia 2017

Dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się X Powiatowy Międzyprzedszkolny Przegląd Zespołów Teatralnych. Organizatorem przeglądu po raz kolejny było Przedszkole nr 1 „Promyczek” z Leszczyn.

Zebranych gości przywitała dyrektor Przedszkola nr 1 Monika Sobieska. Na zaproszenie leszczyńskiego przedszkola odpowiedziały placówki z całej gminy: Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy z Leszczyn, Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa” z Czuchowa, Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima z Czerwionki, Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały z Dębieńska, Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka z Leszczyn. Na scenie nie zabrakło także przedszkolaków z Przedszkola nr 1. Młodzi aktorzy opowiadali ze sceny najróżniejsze historie: Legendę o smoku wawelskim, historię Kopciuszka oraz opowieść o lalkach i ich uroczej właścicielce. Nie zabrakło także wiosennych scenek rozgrywających się na łonie natury. Widzów zachwycała nie tylko gra najmłodszych, którzy z urokiem wcielili się w swoje role, ale także starannie przygotowane rekwizyty i scenografia.

Młodych aktorów oklaskiwali: Andrzej Raudner - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Grażyna Strzelecka - Prezes Oddziału ZNP w Czerwionce-Leszczynach, nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice i dziadkowie.

Po zakończeniu występów wszystkich grup na wszystkie dzieci czekały nagrody oraz słodki poczęstunek.

do góry