Strona główna/Urząd/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jak uczyć dzieci szacunku dla seniorów?

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jak uczyć dzieci szacunku dla seniorów?

Aktualności 13 Października 2016

10 października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach z dziećmi z Przedszkola nr 6 ”Pod Jarzębiną”.

.Jak uczyć dzieci szacunku dla osób starszych, jak pielęgnować te uczucia i co robić, by wraz z upływem czasu pozostawały one ważne w życiu młodych ludzi?  Pracownice OPS - Izabela Malik, Monika Dzieszkowska-Cieśla, Iwona Polywka, które zajmują się przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu seniorów, starały się przybliżyć dzieciom codzienne troski osób starszych. Opowiadały o osamotnieniu, chorobach i wielu innych problemach, z którymi zmagają się seniorzy. Na podstawie opowiadania pt. "Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych" rozmawiały z maluchami o troskach seniorów oraz analizowały możliwe sposoby udzielania pomocy ludziom starszym. Przygotowały także specjalne kolorowanki, obrazujące integrację międzypokoleniową i szacunek dla starszych.

Biblioteka Publiczna dziękuję pracownikom OPS za zaangażowanie i interesujące przeprowadzenie spotkania w ramach bibliotecznych lekcji dla najmłodszych.do góry