Strona główna/Urząd/Aktualności/Medale dla nauczycieli

Medale dla nauczycieli

Aktualności 23 Stycznia 2012

17 stycznia Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Uroczystość odbyła się w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a w gronie odznaczonych znaleźli się także nauczyciele, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny

Odznaczenia państwowe wręczył wicewojewoda Stanisław Dąbrowa oraz śląski kurator oświaty Stanisław Faber, a w ten wyjątkowy sposób wyróżniono pracowników z delegatury w Rybniku. W odznaczonej grupie znalazło się osiem osób, które otrzymały Brązowy Krzyż Zasługi przyznawany m.in. za osiągnięcia w pracy pedagogicznej oraz dydaktycznej, za ofiarną działalność publiczną oraz niesienie pomocy i działalność charytatywną.

Wręczone zostały także Złote (93), Srebrne (132) i Brązowe (31) Medale za Długoletnią Służbę. To nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

W tym wyjątkowym gronie uhonorowanych znaleźli się nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 – Danuta Łubkowska – odznaczona Złotym Medalem, Mirella Tabaka – odznaczona Srebrnym Medalem oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 4 – Jolanta Szędzielorz – odznaczona Srebrnym Medalem i Anna Dziużańska – odznaczona Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

top_baner
do góry