Strona główna/Urząd/Aktualności/MasterChef w Przedszkolu nr 10

MasterChef w Przedszkolu nr 10

Aktualności 16 Marca 2018

14 i 15 marca w Przedszkolu nr 10 im. J. Tuwima w Czerwionce-Leszczynach odbył się turniej „MasterChef po śląsku”. Okazało się, że najmłodsi nie tylko potrafią popisowo gotować, ale także świetnie znają śląskie tradycje. Zabawa była przednia!

 

„Wiela wiem o śląskim jodle, czyli MasterChef po śląsku” okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zagwarantował doskonałą zabawę połączoną z edukacją.

 

„Celem konkursu było umocnienie więzi z regionem, poznanie kulinarnych zwyczajów regionalnych oraz nauka gwary śląskiej” - wyliczyły organizatorki turnieju, nauczycielki: Aleksandra Malczyk-Kopecka i Aleksandra Bluszcz-Abdul Razak. Ta ostatnia brawurowo wcieliła się w rolę znanej restauratorki Magdy Gessler, wywołując ogromne emocje u przedszkolaków.

 

„Nasze przedszkole stara się o krajowy certyfikat promocji zdrowia. Prowadzimy szereg różnorodnych przedsięwzięć, aby ten certyfikat uzyskać. Jednym z tych działań jest dzisiejszy konkurs, promujący m.in. wiedzę na temat prawidłowego odżywania się” - dodała Gabriela Grochla, dyrektor placówki.

 

W kulinarnych rywalizacjach zmierzyły się przedszkolaki z "Dziesiątki" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach. Współpraca pomiędzy placówkami ułatwia dzieciom siedmioletnim aklimatyzację w nowych szkolnych warunkach.

 

Dzieci rywalizowały w czteroosobowych drużynach. „Pozimki”, „Radiski”, „Fryzichy” i „Tomatki” doskonale sprawdziły się w różnorodnych konkurencjach i decyzją jurorek – Hanny Pióreckiej-Nowak z UGiM Czerwionka-Leszczyny, Celiny Bluszcz i Joanny Górki z KGW Czuchów, Barbary Wąglorz, intendentki z Przedszkola nr 10 oraz Celiny Rusek, szefowej kucharek w Przedszkolu, wszystkie drużyny zdobyły zasłużone pierwsze miejsce. Nie zabrakło, oczywiście, nagród i dyplomów.

top_baner
do góry