Strona główna/Urząd/Aktualności/Maluchy zapoznają się z przedszkolem

Maluchy zapoznają się z przedszkolem

Aktualności 12 Lutego 2013

Wczoraj w Przedszkolu nr 10 im. J. Tuwima odbył się bal przebierańców zorganizowany specjalnie dla dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola.

"Zabawę zorganizowaliśmy już po raz dwunasty – wyjaśnia Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10. - Bal jest jedną z form "dni otwartych" naszej placówki. W ciągu całego roku prowadzimy szereg zajęć o charakterze zabawowo-edukacyjnym dedykowanych dzieciom, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji przedszkolnej".

Podczas ferii jedną z metod zapoznania maluszków z przedszkolem jest właśnie bal przebierańców, w którym dzieci uczestniczą wraz ze swoimi rodzicami. Wczorajsze wydarzenie zgromadziło 26 dzieci w wieku do czterech lat.
"Wszystkie dzieci przyszły pięknie przebrane. Przygotowałyśmy gry, konkursy i zabawy, a tuż po tanecznych szaleństwach panie kucharki poczęstowały wszystkich gości smacznym ciastem" - relacjonują nauczycielki, które przygotowały i prowadziły zabawę –Aleksandra Cieślik, Aleksandra Rożek, Anna Kielech i Gabriela Kulesa. - "W przyszłym roku także zaprosimy wszystkich, którzy chcieliby poznać nasze przedszkole, na bal pełen wrażeń" – dodają panie.

do góry