Strona główna/Urząd/Aktualności/Maluchy triumfują podczas Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej

Maluchy triumfują podczas Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej

Aktualności 29 Grudnia 2014

 

10 i 11 grudnia 2014r. w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Zespół „Przygoda” odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Mała Karolinka 2014” oraz „Karolinka 2014”. Celem konkursu była popularyzacja kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej oraz inspirowanie zainteresowań problematyką edukacji regionalnej w szkołach.  Z finału z dużymi sukcesami wróciły dzieci z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny! Gratulujemy!

 

W „Małej Karolince” w kategorii trzy- oraz czterolatków pierwsze miejsce zajęła Amelia Kelner z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce, a drugie miejsce wyśpiewał sobie duet z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” w Czerwionce – Alicja Oczadły i Krzysztof Rzodkiewicz.

W kategorii pięcio- i sześciolatków drugie miejsce przyznano Natalii Bernard z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Stanowicach, a trzecie Paulinie Fuchs z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima z Czerwionki. Paulina Fuchs cieszyła się dodatkowo z Nagrody Publiczności, którą była maskotka większa od niej samej. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Oliwia Mazur z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce oraz Zuzanna Piekarek z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” w Czerwionce.

W „Karolince” w kategorii solistów klas I-III szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Zuzanna Horny ze Szkoły Podstawowej w Książenicach. W kategorii solistów klas IV-VI szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Natalia Gierlich z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 8 w Dębieńsku. W kategorii duetów i zespołów klas gimnazjalnych drugie miejsce przyznano Zespołowi wokalnemu „Leszczynki” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 1 w Leszczynach, a wyróżnienie Zespołowi wokalnemu „Skowronki” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce. „Skowronki” otrzymały również Nagrodę Publiczności.

„Poziom artystyczny prezentowany przez wykonawców jest rokrocznie bardzo wysoki, a wrażenie profesjonalizmu, jaki pozostawiają po występie soliści, duety i zespoły, na długo pozostaje w pamięci zgromadzonej publiczności” - podkreślają organizatorzy.


Wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu konkurencjach, w których zdobywały punkty. Przedszkole nr 10 im. J. Tuwima w Czerwionce-Leszczynach uzyskało najwięcej punktów i zdobyło tytuł "Najlepszego Kibica".

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

top_baner
do góry