Strona główna/Urząd/Aktualności/Maluchy dziękują babciom i dziadkom

Maluchy dziękują babciom i dziadkom

Aktualności 21 Stycznia 2016

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.

 

Dziś w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach odbyło się wydarzenie, zorganizowane przez Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”, na które przybyli szczególni goście – babcie i dziadkowie przedszkolaków.

 

„Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. Dziadkowie nie mają zazwyczaj okazji oglądać popisów artystycznych swoich wnucząt, stąd pomysł, aby to wspaniałe święto zorganizować na dużej scenie. Zaprosiliśmy blisko 300 gości, więc sala CKE wypełniła się po brzegi” - mówiła Iwona Palarz, dyrektor Przedszkola „Pod Jarzębiną”.

Słowa uznania i podziękowania za wspaniałe wydarzenie złożyli także zaproszeni goście - Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda.

„Jestem przekonany, że po takiej uroczystości jeszcze mocniej wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Dla tych pięknych wartości i wspólnych przeżyć warto podtrzymywać to rodzinne święto i pielęgnować relacje z wnuczętami, bo ani smartfon, ani tablet nie zastąpią babci i dziadka” - powiedział burmistrz i podkreślił, że sam stara się na co dzień jak najlepiej pełnić rolę dziadka.

W czasie uroczystości, cztery grupy przedszkolaków złożyły piękną, taneczno-wokalną laurkę życzeń płynących z gorących serc wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Babcie i dziadkowie zostali także zaproszeni do tańca, a na zakończenie, na słodki poczęstunek. Goście byli pełni uznania  dla swoich  pociech. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy, nie zabrakło też wzruszeń i emocji.

„Drogim babciom i dziadkom życzymy samych radosnych chwil w życiu, wytyczania sobie nowych celów i zamierzeń, energii i czasu do rozpieszczania swoich wnucząt oraz szacunku w otaczającej codzienności” - dziękując gościom za przybycie powiedziała Iwona Palarz.

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zorganizowano także we wszystkich przedszkolach i szkołach na terenie Gminy. 19 stycznia wyjątkowy koncert dla dziadków na deskach CKE zorganizowało także Przedszkole nr 10 im. J. Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. Wystąpiły przedszkolaki, dodatkowym prezentem dla gości był koncert duetu Kasia i Claudia Chwołka.

 

do góry