Strona główna/Urząd/Aktualności/Mali aktorzy na dużej scenie

Mali aktorzy na dużej scenie

Aktualności 19 Maja 2012

15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się V Powiatowy Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny. Pomysłodawcami i organizatorami przeglądu są wychowawcy i dyrekcja Przedszkola nr 1.

"Już od 2005 roku w naszym przedszkolu działa z sukcesami "Teatr przedszkolaka" – wyjaśnia dyrektor Przedszkola nr 1Monika Sobieska - W ramach kółka teatralnego nauczycielki rozwijają umiejętności aktorskie dzieci – dykcję, komunikowanie się przez gest i ruch, kreatywność w wielu dziedzinach. Dzięki tym zajęciom, dzieci osiągają znakomite efekty, które prezentują podczas wielu okazji i uroczystości w naszym przedszkolu. Dzisiejszy festiwal daje szansę przedszkolakom na zaprezentowanie umiejętności aktorskich w profesjonalnych warunkach scenicznych i przed zgromadzoną w MOK-u publicznością".

Na zaproszenie Przedszkola nr 1 entuzjastycznie odpowiedziały inne placówki przedszkolne z terenu naszej gminy i podczas przeglądu publiczność miała okazję zobaczyć aż dziewięć małych form teatralnych. Stworzone przez dzieci kreacje zachwyciły widzów! Przedszkolaki na deskach MOK-u przeobraziły się w profesjonalnych aktorów. Zachwycały swobodą i obyciem scenicznym, całości dopełniała także piękna scenografia przygotowana przez każde przedszkole.
Podczas festiwalu zaprezentowały się następujące zespoły:

  • Przedszkole nr 1 z Czerwionki-Leszczyn, zespół o nazwie: "Teatr przedszkolaka" ze sztuką pt. "Calineczko, ratuj Ziemię"
  • Przedszkole nr 7, "Siódemeczka", "Złota rybka"
  • Przedszkole nr 8, "Krasnalki", "Zwierzęta z lasu stumilowego uczą zasad ruchu drogowego"
  • Przedszkole nr 10, "Pracusie", "Zosia Samosia i przyjaciele"
  • Przedszkole nr 10, "Bajtle z dziesiątki", "Lojzik i jego familijo
  • Przedszkole nr 11, "Kaczorki", "Calineczko, ratuj Ziemię"
  • Przedszkole z Bełku, "Bełkowiaczki", "Kolorowe kredki"
  • Przedszkole nr 3 "Biedronki", "Kłopoty ryb"
  • oraz Przedszkole z Jejkowic ze sztuką pt. "Królewna Śnieżka".

Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał Andrzej Raudner, zastępca burmistrza Czerwionki-Leszczyn. Małych aktorów oklaskiwali także: naczelnik wydziału edukacji Iwona Flajszok, przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu Arkadiusz Adamczyk oraz dyrektorzy i wychowawcy przedszkoli.

"Małe formy sceniczne mają dużą siłę oddziaływania estetycznego na psychikę dziecka, uwrażliwiają na piękno słowa, dają radość, dobrą zabawę, a jednocześnie przygotowują małego widza do odbioru sztuki teatralnej w przyszłości" – podkreślają organizatorzy przeglądu.

Dla wszystkich aktorów przygotowano upominki oraz słodki poczęstunek.

do góry