Strona główna/Urząd/Aktualności/MOK zaprosił na "Wieczór z Karoliną"

MOK zaprosił na "Wieczór z Karoliną"

Aktualności 12 Stycznia 2015


10 stycznia w Świetlicy Dzieci i Młodzieży w dzielnicy Czuchów odbył się „Wieczór z Karoliną”. Bohaterką spotkania była Karolina Badura, mieszkanka Czuchowa, absolwentka projektowania ceramiki Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac artystki.Karolina Badura prowadzi warsztaty ceramiczne w różnych ośrodkach kultury, wystawia, uczestniczy w plenerach, zaś jednym z jej ostatnim sukcesów jest udział w Międzynarodowym Sympozjum Ceramiki w Sidi Kacem Jélizi w Tunisie.

Jak mówiła K. Badura - „Wydarzenie stanowiło doskonałą wymianę doświadczeń artystów z całego świata”. A, co warte podkreślenia, finałowe prace artystki z Czerwionki-Leszczyn wzbogaciły zasoby muzeum i centrum kultury w stolicy Tunezji.

„Moja historia z ceramiką zaczęła się, kiedy trafiłam do studium plastycznego w Sosnowcu, gdzie, jako specjalność, wybrałam ceramikę artystyczną. Poznałam wszystkie techniki, szukałam nowych rozwiązań, powstawało coraz więcej prac. Moim marzeniem stały się studia na wydziale ceramiki. Podczas nich mogłam rozwijać swoje umiejętności” - relacjonowała K. Badura.

Po powrocie do rodzinnego miasta, kolejnym celem Karoliny stało się otwarcie własnej pracowni.

„Po długich staraniach moja pracownia mogła powstać. Jestem z niej dumna. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi spełnić to marzenie” - mówiła wzruszona.

 

Gratulacje na ręce artystki złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Mariola Czajkowska:

„Dziękuję za to, że zechciałaś podzielić się z nami swoją pasja, talentem, zainteresowaniami. Życzę wielu kolejnych sukcesów”.

Do gratulacji i podziękowań dołączyła się także inicjatorka „Wieczorów z...” Maria Staniczek:

„Cieszę się, że pomysł cyklicznych spotkań z utalentowanymi mieszkańcami dzielnicy, dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz tutejszej parafii, udaje nam się realizować. Jestem przekonana, że spotkamy się podczas kolejnych wieczorów, bo osób, których talenty należy promować z pewnością nam nie zabraknie”.

 

 

Uczestnicy „Wieczoru z Karoliną” mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi pracami artystki. K. Badura przedstawiła także podstawowe informacje na temat ceramiki, jako ważnego ogniwa w rozwoju niemal wszystkich znanych cywilizacji oraz technik i etapów pracy z gliną.

 

„Zdolności plastyczne z pewnością pomagają w pracy z ceramiką. Znam jednak osoby, które nie są obdarzone talentem artystycznym, ale dzięki zaangażowaniu i pracowitości potrafią stworzyć wspaniałe dzieła. Dla mnie praca z ceramiką to ogromna przyjemność. Skupiam się, wyciszam, relaksuję. Wiele osób dziś szuka nowych form spędzania czasu wolnego, rekomenduję im udział w warsztatach ceramicznych".Wystawa prac Karoliny Badury była czynna 11 stycznia, licznie odwiedzili ją mieszkańcy rodzinnego Czuchowa.

 

do góry