Strona główna/Urząd/Aktualności/Młodzi stanowiczanie ocalają tradycję

Młodzi stanowiczanie ocalają tradycję

Aktualności 28 Listopada 2012

"Jesteśmy młodzieżą ze Stanowic i w ramach projektu ,,Kreatywni dla tradycji - twórcze działania młodzieży'' walczymy o zachowanie tożsamości naszej wsi. Za pomocą dostępnych nam środków i własnej kreatywności staramy się wypromować nasze miejscowe atuty oraz sprawić, by każdy mieszkaniec raz jeszcze odkrył uroki tej pięknej miejscowości. Naszym celem jest również odnowienie tradycji, które panują tu od wielu lat. Staramy się pokazać co ciekawego się u nas znajduje i co jest warte zobaczenia".

Realizowany przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz Agencję Reklamową Medium projekt "Kreatywni dla tradycji – twórcze działania młodzieży" jest nową i wyjątkową inicjatywą, która angażuje młodzież z terenów wiejskich gminy. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej projekt pozwala młodym ludziom skorzystać z różnorodnych szkoleń tematycznych, włącza ich także w proces promocji gminy oraz poszczególnych sołectw. 

"Projekt daje nam, stanowiczanom wyjątkową okazję, aby zmienić dotychczasowe postrzeganie naszego sołectwa. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na nieznane zakątki naszej miejscowości (zabytki, pomniki przyrody, ścieżki rowerowe itd.), a poprzez zdjęcia zamieszczone w fotoksiążce, publikacjach oraz innych działaniach opracowanych przez naszą grupę staramy się w ciekawy sposób zaprezentować naszą wieś".
Projekt jest ścieżką zdobywania umiejętności teoretycznych oraz praktycznych. Oferuje szkolenia z takich tematów jak: promocja, marketing, projektowanie stron (webmastering), fotografia, obróbka zdjęć. Uczestnicy mają możliwość samodzielnie (pod okiem animatora) zorganizować i przeprowadzić strategię promocji swojej miejscowości.

"Mamy nadzieję, że nasza praca przypomni również mieszkańcom o tym jak piękna jest ich miejscowość, że trzeba ją szanować. Pomocą są dla nas szkolenia, dzięki którym uczymy się jak poprawnie i interesująco fotografować i prowadzić stronę internetową". Młodzież ze Stanowic spotyka się od września br. regularnie w każdym tygodniu. "Podczas szkoleń i spotkań rozmawiamy o pomysłach na promocję Stanowic i zbieramy materiały potrzebne do wykonania poszczególnych działań zaplanowanych w ramach projektu". Finalne efekty prac stanowiczan poznamy już pod koniec roku.

Kreatywni zwracają się także z prośbą do mieszkańców naszej gminy:
"Uprzejmie prosimy o kontakt wszystkich, którzy posiadają różne materiały na temat Stanowic (np. zdjęcia, historie, wydarzenia), którymi mogliby się z nami podzielić. Nasz adres e-mail to:stanowice.slaskie@gmail.com Zapraszamy również do odwiedzenia powstającej strony internetowej naszych Stanowic:http://stanowice.wordpress.com/

Projekt "Kreatywni dla tradycji – twórcze działania młodzieży" współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

do góry