Strona główna/Urząd/Aktualności/Młodzi sportowcy nagrodzeni

Młodzi sportowcy nagrodzeni

Aktualności 17 Stycznia 2014

Wczoraj w CKE odbyła się uroczystość uhonorowania młodych sportowców z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Na podstawie ściśle określonych kryteriów, Burmistrz przyznał trzy stypendia oraz pięć nagród za wybitne osiągnięcia w sporcie. 

Dwóch zawodników otrzymało jednocześnie stypendium i nagrodę za osiągnięcia w kickboxingu. Są nimi Marcin Maleszewski i Mateusz Kluczniok, za zajęcie 2 i 3 miejsca w Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski.

Stypendium otrzymała Wiktoria Musioł, zdobywczyni wielu medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. Wiktoria w 2013 roku została powołana w skład kadry narodowej juniorek! „Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się w szkole podstawowej. Pierwsze dobre efekty sprawiły, że zaczęłam trenować, a pływanie stało się moją pasją. Jestem Mistrzynią Polski Juniorów oraz wielokrotną wicemistrzynią” - mówiła Wiktoria.

Nagrody otrzymali także Paweł Piórecki i Mateusz Muller, zdobywcy ubiegłorocznego Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski Niesłyszących w piłce nożnej.

Najmłodszym laureatem nagrody jest gimnazjalista Dominik Cinal, zdobywca 1 miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wushu.

„W ostatnich latach obserwujemy coraz większe sukcesy sportowców z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Postanowiliśmy więc opracować specjalny rodzaj nagrody i zarazem wsparcia finansowego dla najlepszych – wyjaśnił burmistrz Wiesław Janiszewski. - Mam nadzieję, że uzyskane stypendia będą przez Was powielone w kolejnym roku kalendarzowym. Zachęcam także innych, młodych i utalentowanych mieszkańców do ubiegania się o te wyróżnienia”.

Stypendia i nagrody przyznawane są zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/36/13 Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach z 1 lutego 2013 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe (http://czerwionka-leszczyny.pl/stypendia-sportowe)

 

 

„Doceniamy Wasz talent, ciężką pracę, odwagę i wolę dobrego współzawodnictwa. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych wyników” - zwrócił się do laureatów burmistrz.

Gratulacje utalentowanym sportowcom złożyli także przewodniczący Rady Miejskiej M. Profaska, zastępca burmistrza A. Raudner, pełnomocnik ds. PR i G G. Wolnik, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej B. Strzoda oraz naczelnik wydziału rozwoju Gminy i Miasta K. Jasiczek wraz z pracownikami wydziału.do góry