Strona główna/Urząd/Aktualności/Lubisz gotować? Zgłoś swój przepis!!!

Lubisz gotować? Zgłoś swój przepis!!!

Aktualności 23 Maja 2016

Lubisz gotować?

Wszyscy chwalą twoje potrawy?

Chcesz zobaczyć swój przepis w książce kucharskiej?

Gwara Śląska nie jest ci obca?

TEN PROJEKT JEST DLA CIEBIE!!!


W Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny powstaje książka kucharska, w której znajdą się przepisy… naszych mieszkańców!!! Każdy może nadesłać - bądź dostarczyć - przepis, który chciałby aby został umieszczony w książce. Obok przepisu znajdować się będzie zdjęcie potrawy oraz imię i nazwisko autora.

Wyboru przepisów do publikacji dokona powołany zespół redakcyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy „Feniks” oraz restauracji działających na terenie gminy: „Biały Dom”, „Capitol”, „Kibic” i „Drach”.

Książka kucharska powstaje w ramach projektu "Po noszymu, czyli po ślonsku" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”. Celem projektu jest przekazywanie tradycji śląskich oraz propagowanie otwartości na gwarę śląską poprzez wydanie książki kucharskiej zawierającej oryginalne przepisy w podwójnej wersji językowej tj. w gwarze śląskiej oraz w języku polskim.

„Książka zawierać będzie minimum 20 przepisów podzielonych na następujące typy dań: przystawki, sałatki i zupy, dania główne, desery, napoje oraz przetwory. Nakład publikacji będzie wynosił 2000. Książka będzie dystrybuowana bezpłatnie do bibliotek oraz szkół publicznych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej w Czerwionce-Leszczynach. Będzie również dostępna online w formacie PDF. Będzie można ją pobrać ze stron oraz portali internetowych zainteresowanych publikacją” – podkreśla Monika Dzieszkowska, koordynatorka projektu.

 

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć zdjęcie potrawy, a następnie dokonać zgłoszenia:

  1. elektronicznie: ,
  2. pocztą: Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”, ul. Mostowa 6a/2, 44-238 Czerwionka-Leszczyny,
  3. osobiście: Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej, ul. 3 Maja 19, 44-230 Czerwionka-Leszczyny.


Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2016r.

 

Do pobrania:

  1. Regulamin konkursu
  2. Formularz zgłoszeniowy

 

 

Projekt "Po noszymu, czyli po ślonsku" współfinansowany

jest z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

do góry