Strona główna/Urząd/Aktualności/Lipdub z Sienkiewiczem

Lipdub z Sienkiewiczem

Aktualności 13 Czerwca 2014
Zespół Szkół nr 3 z dumą prezentuje specjalnie wydaną płytę z promującym szkołę lipdubem.

 

Za nimi moc wrażeń i pracy, okazało się, że pomysłowość Społeczności Szkolnej ZS 3 jest nieograniczona. Film miał promować talenty uczniów ZS 3 - sportowe, aktorskie, wokalne, plastyczne, organizacyjne i wiele innych. Miał pokazać energię, entuzjazm i stuprocentowe zaangażowanie we wszystko czego podejmą się uczniowie i nauczyciele.

Czy im się udało?

Warto sprawdzić! Film udowadnia jak wiele pracy i twórczej pasji włożyli w działanie wszyscy tworzący społeczność szkolną.

Finalny efekt poprzedziło szereg przygotowań – od wyboru piosenki, modyfikacji słów, nagrania utworu przez szkolny Zespół Muzyczny w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, szczegółowy podział ról według spójnej koncepcji nawiązującej do święta szkoły i jej patrona... długo by wymieniać. Przewodnikiem po szkolnych murach jest nie kto inny, tylko Henryk Sienkiewicz – patron szkoły i bohater piosenki, w którego rolę wcielił się jeden z uczniów. W klasach i na korytarzach spotykamy zaś bohaterów Sienkiewiczowskich utworów.

 

„Aby końcowy efekt był naprawdę wyjątkowy wypożyczyliśmy specjalne stroje z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Nieoceniona okazała się także pomoc Bractwa Rycerskiego z Czerwionki-Leszczyn oraz rodziców naszych uczniów. Cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowania” – podkreśla dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak.

Szkoła liczy aż 413 uczniów i wszystkich można zobaczyć na promocyjnym filmie.

Polecamy!

Więcej o przygotowaniach:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=2100&cntnt01returnid=15

 

do góry