Strona główna/Urząd/Aktualności/Letnie festyny w gminie

Letnie festyny w gminie

Aktualności 23 Lipca 2013

Mieszkańcy Gminy i Miasta, którzy lubią imprezy plenerowe, chętnie korzystają tego lata z oferty festynów odbywających się w dzielnicach i sołectwach. Do wspólnej zabawy zaprasza Miejski Ośrodek Kultury oraz stowarzyszenia i organizacje lokalne.

Podczas festynów organizowane są gry i zabawy dla najmłodszych, nie brakuje też atrakcji dla starszych uczestników. Letnie popołudnia, uczestnikom festynów umilają występy artystyczne zakończone zabawą taneczną pod chmurką. Sporym powodzeniem cieszą się specjały kulinarne, najczęściej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Sporo atrakcji czekało na uczestników "Festynu śląskiego" w Przegędzy, którego głównym organizatorem była Wspólnota Śląska "Ciosek".

Przygotowano gry, zabawy, konkursy dla najmłodszych. Wystąpiła kapela "Trzy ofiary", zespoły KGW z Przegędzy i Jaśkowic, Formacja Taneczna "Zygzak" oraz grupa rockowa "Kurczat".

Wspólna, "rodzinna" zabawa towarzyszyła uczestnikom festynu w Dębieńsku Wielkim. Współorganizatorem wydarzenia było Towarzystwo Sympatyków Ziemi Dębieńskiej.

Podczas "Festynu rodzinnego" nie zabrakło gier i zabaw oraz degustacji domowych wypieków. Wystąpiły także Claudia i Kasia Chwołka. 

W minioną sobotę mieszkańcy bawili się podczas "Festynu Misyjnego" w Palowicach.
Tłumnie zgromadzeni mieli okazję spotkać się z księdzem Bogdanem Cofalikiem, pochodzącym z Palowic misjonarzem w Papui-Nowej Gwinei.

Przygotowano występy dzieci i młodzieży, koncerty zespołów Testimonium i Singers. Gry, konkursy, zabawy, pokazy OSP oraz wspólną zabawę taneczną.

do góry