Strona główna/Urząd/Aktualności/Leszczyny mają talenty!

Leszczyny mają talenty!

Aktualności 4 Października 2012

22 września w Miejskim Ośrodku Kultury miała miejsce kolejna prezentacja zorganizowana w ramach jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom pod hasłem "Mamy talenty!"

Tym razem popis różnorodnych umiejętności zaprezentowali mieszkańcy dzielnicy Leszczyny.

Nie zabrakło gromkich braw w uznaniu za liczne talenty taneczne, wokalne, aktorskie, recytatorskie, literackie, muzyczne i sportowe...

"Staraliśmy się, aby nasz program artystyczny był bogaty i różnorodny, bo Leszczyny mają się kim pochwalić" - mówiła Grażyna Strzelecka, przewodnicząca rady dzielnicy Leszczyny Osiedle dziękując wszystkim którzy zaangażowali się w zorganizowanie wydarzenia.

Salwy śmiechu wywołała, oczywiście, opracowana przez seniorów z Leszczyn śląska wersja bajki o Kopciuszku. Publiczność była także pod wrażeniem popisów artystycznych zespołu ZYGZAK, owację na stojąco zgotowano dla przedszkolaków z Przedszkola nr 3.

O swoich sukcesach sportowych opowiedzieli młodzi mieszkańcy dzielnicy Malenie Mateusz Kozioł i Mariusz Kuźnik.

Mateusz ma 16 lat trenuje taekwondo oraz ITF – czyli - jak wyjaśnia - sztukę samoobrony bez użycia broni.

Jest zdobywcą I miejsca w kategorii walki na Mistrzostwach Śląska oraz I miejsca w kat. technik specjalnych równiż na Mistrzostwach Śląska. Podczas Mistrzostw Polski w walkach taekwondo zdobył IV miejsce.

Mariusz Kuźnik ma 14 lat i jego pasją jest tenis stołowy.

Leszczynianin z dumą prezentował medale za zdobycie I miejsca w województwie śląskim, II miejsca w Mistrzostwach Śląska w grze podwójnej oraz trzeciego - w drużynowej.

Relacja telewizyjna z wydarzenia:
http://www.telewizjatvt.pl/raport/2012-09-26/7481

Zapraszamy na kolejne prezentacje dzielnic i sołectw. Już w najbliższą sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury będzie można podziwiać "złoża sukcesu" Palowic i Szczejkowic. Polecamy!

do góry