Strona główna/Urząd/Aktualności/Kultowe dzielnice województwa śląskiego. Familoki z Czerwionki na podium!

Kultowe dzielnice województwa śląskiego. Familoki z Czerwionki na podium!

Aktualności 8 Października 2013

Wczoraj zakończył się plebiscyt Dziennika Zachodniego pt. „Śląskie dzielnicowe”. Redakcja wraz z czytelnikami wybierała „kultowe” dzielnice i osiedla województwa. Rywalizacja w czołówce stawki była niezwykle zacięta i emocjonująca. Zabytkowe osiedle patronackie kopalni Dębieńsko zdobyło aż 7428 głosów i zajęło trzecie miejsce w plebiscycie. Dziękujemy!

Cieszymy się, że dostrzegają Państwo potencjał i urok tego wyjątkowego miejsca, że się z nim utożsamiają. Mamy nadzieję, że wynik plebiscytu pozwoli nam realizować kolejne działania promocyjne jakże potrzebne osiedlu tuż przed rozpoczęciem jego rewitalizacji.

 Plebiscyt ukazał przywiązanie mieszkańców do ich małych ojczyzn, sympatię do miejsc najbliższych, ulubionych, sentymentalnych. Zabawa miała także, jak piszą organizatorzy, skłonić mieszkańców do refleksji „nad tym światem najmniejszym”.

 Przypomnijmy wypowiedź Marka Twaroga, red. naczelnego DZ rozpoczynającą plebiscyt:

 „Znaczenie ma refleksja nad tymi naszymi najmniejszymi ojczyznami, nad tym, czy aby nie warto coś zrobić dla swojego otoczenia. Wartością ma tu być wspomnienie swoich sąsiadów, ale też parków, w których bawiło się za łebka, kamienic, których już nie ma, placów, na których wyrosły apartamentowce, a może ulic, które nie zmieniają się od lat.

Wyjdźmy z domu i rozejrzyjmy się. Zamiast jęczeć i marudzić, może coś naszej dzielnicy zaproponować? Obsadzić klomby, pomalować ławki, zamieść liście? To może kinderbal dla dzieci sąsiadów? Może wystawa ze starymi zdjęciami naszych podwórek? 
Jestem przekonany, że takich impulsów nam potrzeba”.

Wyrażamy wdzięczność za oddane głosy oraz za wszelkie inicjatywy lokalne, których celem jest ocalanie piękna i wartości naszych „prywatnych ojczyzn”. 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/1010365,kultowa-dzielnica-woj-slaskiego-to-orzegow-w-rudzie-slaskiej-wyniki-plebiscytu,id,t.html

do góry