Strona główna/Urząd/Aktualności/Ksiądz biskup Adam Wodarczyk z wizytą w Czerwionce

Ksiądz biskup Adam Wodarczyk z wizytą w Czerwionce

Aktualności 9 Października 2017

W miniony piątek w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP gościł Adam Wodarczyk – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Biskup wraz z proboszczem parafii ks. Janem Piontkiem odwiedził m.in. Szkołę Podstawową nr 4, Przedszkole nr 10, spotkał się także z kierownictwem i naczelnikami Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

„Nasze przedszkole obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia , jednak po raz pierwszy mamy okazję gościć w naszych murach księdza biskupa – mówiła dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla. - To niecodzienne, wyjątkowe spotkanie w naszej placówce miało charakter dostojny, a zarazem bardzo radosny. Biskup spotkał się z przedszkolakami i pracownikami przedszkola. Został bardzo serdecznie powitany, z zaciekawieniem uczestniczył w krótkim programie artystycznym. Razem z przedszkolakami śpiewał wszystkie piosenki. Dzieci obdarowały specjalnego gościa laurkami i kwiatami. Biskup Adam Wodarczyk bardzo przystępnym słowem przemówił do dzieci. Także krótkie spotkanie z pracownikami odbyło się w sympatycznej atmosferze. Biskup wyraził szacunek do naszej pracy - wyjątkowej i odpowiedzialnej za wychowanie młodego pokolenia. Biskup zachwycał się także budynkiem przedszkola, jego wyposażeniem i dekoracjami”.

Biskup Adam Wodarczyk odwiedził również Szkołę Podstawową nr 4. Spotkał się z uczniami, został przez nich serdecznie przywitany. Również rozmowa z nauczycielami przebiegła w miłej atmosferze.

Spotkanie z pracownikami Urzędu Gminy i Miasta odbyło się w murach Centrum Kulturalno-Edukacyjnego. Biskupa A. Wodarczyka powitał Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski: „Ksiądz biskup wizytuje parafie Dekanatu Dębieńskiego, spotyka się z przedstawicielami różnych środowisk. Cieszymy się, że możemy księdza biskupa gościć w naszej gminie, że wyraził ksiądz biskup chęć spotkania z pracownikami tutejszego Urzędu. Prosimy o duchowe wsparcie przy wykonywanych przez nas obowiązkach zawodowych”.

„Cieszę się, że mogę się z wami spotkać, doświadczyć tej ogromnej życzliwości, gościnności z waszej strony. Mam świadomość, że spoczywa na was duża odpowiedzialność zawodowa, życzę, aby tę służbę społeczną każdy z was jak najlepiej wypełniał” - powiedział bp. A. Wodarczyk.

Ksiądz biskup z dużym zainteresowaniem wysłuchał informacji na temat zakresu obowiązków każdego z uczestników spotkania. Nawiązał do początków kształtowania się samorządności: „Reforma samorządowa do dziś bardzo dobrze funkcjonuje. Podmiotowość samorządów ma niezwykle pozytywne znaczenie dla społeczeństwa. Odwiedzając poszczególne sołectwa, dzielnice, zauważyłem, że wykonujecie ogromną pracę dla dobra wspólnoty, widzę waszą gospodarność i troskę”.

Na zakończenie spotkania bp. Adam Wodarczyk złożył wszystkim zgromadzonym życzenia pomyślności na gruncie zawodowym i osobistym.

top_baner
do góry