Strona główna/Urząd/Aktualności/Krzesełka ze Stadionu Śląskiego są już w Czerwionce

Krzesełka ze Stadionu Śląskiego są już w Czerwionce

Aktualności 3 Lutego 2010
Krzesełka ze Stadionu Śląskiego są już w Czerwionce
Dziś do MOSiRu w Czerwionce-Leszczynach dostarczono tysiąc krzesełek ze Stadionu Śląskiego. Wszystkie zostaną zamontowane na stadionach w naszej gminie.

Na początku roku samorząd woj. śląskiego rozdysponował siedziska zdemontowane w ramach modernizacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Po tym jak ogłoszono, że krzesełka będą sprzedawane zainteresowanym po symbolicznej złotówce, do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 70 wniosków na 54 tys. krzeseł.

Ponieważ na Stadionie Śląskim zamontowanych było o 8 tys. mniej siedzisk, zdecydowano, że w pierwszej kolejności krzesełka trafią do amatorskich klubów sportowych potrzebujących największego wsparcia.

Zmniejszono ilości, o które wnioskowały największe stadiony, np. Górnik Zabrze wnioskował o 8,5 tys., a otrzymał 3 tys. MOSiR w Czerwionce-Leszczynach złożył wniosek na tysiąc sztuk i tyle krzesełek otrzymał.

400 krzesełek trafi na stadion Piasta Leszczyny, 400 na stadion Górnika Czerwionki a 200 podzielone zostanie pomiędzy mniejsze lokalne kluby.

Pomysł złożenia wniosku na zakup krzesełek był trafiony, zarówno ze względów ekonomicznych, bo za złotówkę udało się kupić dobre, atestowane krzesełko, którego cena rynkowa jest dużo wyższa, a także ze względów symbolicznych, bo dzięki temu będziemy mieć w naszej gminie fragment legendarnego Stadionu Śląskiego.
top_baner
do góry