Strona główna/Urząd/Aktualności/Kreatywne warsztaty w Zespole Szkół nr 2

Kreatywne warsztaty w Zespole Szkół nr 2

Aktualności 14 Lutego 2017

8 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach miało miejsce niezwykle kreatywne spotkanie - odbyły się warsztaty tworzenia lalek FOFUCHAS.

„Samodzielne wykonywanie personalizowanych lalek to wspaniała technika, której nauczyliśmy się podczas naszej wymiany do Katalonii. Fofuchias pochodzą właśnie z Hiszpanii i aktualnie zyskują wielką popularność na świecie. A my postanowiliśmy podzielić się zdobytymi doświadczeniami z koleżankami z innych instytucji naszej gminy” - mówią nauczycielki z ZS nr 2.

Udział w projekcie „SMART” w programie „ERASMUS +” pozwala nauczycielom ZS nr 2 na rozwijanie swojego warsztatu pracy i dzielenie się zdobytymi doświadczeniami z innymi. Na warsztaty organizowane w ZS nr 2 przybyły miłośniczki prac kreatywnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Leszczyn, a także ze szkoły w Przegędzy oraz Czuchowa.

W warsztatach uczestniczyły równie ż nauczycielki z Przedszkola nr 6 i nr 10 oraz pracownice Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czerwionki - Leszczyn.

Wszyscy uczestnicy ze skupieniem i oddaniem tworzyli swoje lalki, czego efektem były nietuzinkowe i oryginalne prace.

To było wyjątkowe spotkanie, jednocześnie integrujące lokalne instytucje oraz rozwijające twórcze umiejętności . Nauczyciele z ZS nr 2 już przygotowują kolejne warsztaty – tym razem będą tworzyć biżuterię z masy FIMO.   

 

top_baner
do góry