Strona główna/Urząd/Aktualności/Kreatywne wakacje z MOK-iem

Kreatywne wakacje z MOK-iem

Aktualności 12 Lipca 2017

Chociaż wakacje już w pełni, dzieci i młodzież naszej gminy nie mogą narzekać na nudę. Oferta zajęć wakacyjnych przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury jest tak bogata, że wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie.

 

Placówki MOK-u w Czerwionce, Leszczynach, Bełku, Czuchowie, Palowicach, Stanowicach, Dębieńsku, Książenicach i Szejkowicach od poniedziałku do piątku proponują najmłodszym zajęcia, warsztaty kreatywne i kulinarne, gry, zabawy, pikniki, wspólne grillowanie i wycieczki. Do tej pory brali oni udział m.in. w „Poduszkolandii”, czyli tworzeniu niepowtarzalnych poszewek na poduszki, zajęciach „Pamiętnik z wakacji”, gdzie każdy mógł stworzyć własny pamiętnik lub album, który po minionych wakacjach będzie mógł wypełnić zdjęciami lub wspomnieniami z letnich podróży oraz warsztatach kulinarnych „Baw się w gotowanie”. Świetlica w Książenicach z kolei zrealizowała dla najmłodszych „Wakacje z Dziećmi z Bullerbyn” podczas których najmłodsi poznawali fragmenty książki Astrid Lindgren, oraz uczestniczyli w zabawach i zajęciach o tematyce wpisującej się w przeczytane fragmenty.

 

W najbliższych dniach wśród wielu zajęć znajdziemy m.in. „Pracownię mydlarską” i „Gazetowe wariacje” w Dębieńsku, zajęcia „Ugotuj to sam” w Szczejkowicach czy warsztaty „Decoupage na drewnie – kolorowe zoo” w Czerwionce.

do góry