Strona główna/Urząd/Aktualności/Kreatywna młodzież z Palowic i Szczejkowic na szlaku

Kreatywna młodzież z Palowic i Szczejkowic na szlaku

Aktualności 5 Sierpnia 2014

Młodzież z Palowic i Szczejkowic, uczestnicząca w projekcie ”Młodzi. Kreatywni. Aktywni”, w pełni potwierdziła tytuł projektu. Tworząc w jego ramach kolejny quest (powstały już 4 ścieżki questingowe w gminie) wykazała się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem.

 

Quest palowicko-szczejkowicki można poznać podczas spaceru lub wycieczki rowerowej. Rowerem to około 2-3 godziny wspaniałej przygody w otoczeniu pięknej przyrody.

 

Materiały przygotowane przez młodzież tworzone były zarówno starszych mieszkańców, jak i dzieci. Jest wśród nich m.in.: „Szkryfloczek do Bajtli”, a dla dorosłych historia romantyczna „typowego Alojza i szfarnej Sztefy”.


W trakcie podróżowania na trasie questu, można także przeczytać gazetkę projektową, obfitującą w ciekawostki z okolicy, zawierającą także troszkę historii i humoru śląskiego. „Cieszy fakt, że młodzież z sąsiednich wsi potrafiła współpracować i integrować się. Projekt realizowany przez Fundację „Ramża” umożliwił uczestnikom poznanie sztuki fotografowania (warsztaty fotograficzne) wprowadził w tajniki marketingu oraz przygotował do tworzenia tras questingowych. Młodzież uczestnicząca w projekcie dziękuje również sponsorom, dzięki którym mogła zrealizować poczęstunek dla uczestników questu – firmie „Multipak” oraz piekarni „Profaska” z Palowic” - mówi koordynator projektu Sebastian Garbacz.

 

W imieniu młodzieży z Palowic i Szczejkowic zapraszamy na trasę palowicko - szczejkowickiego questu oraz na pozostałe trasy do Bełku, Książenic i Stanowic, a po zebraniu pieczątek z wszystkich tras w gminie - do obioru nagrody niespodzianki
w Fundacji „Ramża”.

 

 

Projekt „Młodzi. Kreatywni. Aktywni” realizowany w okresie od 1.02.2014 do 31.07.2014r. przez Fundusz Lokalny „Ramża” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

do góry