Strona główna/Urząd/Aktualności/Krajowi liderzy promocji zdrowia

Krajowi liderzy promocji zdrowia

Aktualności 22 Stycznia 2014

10 grudnia 2013 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się również Szkoła Podstawowa w Stanowicach.

 

Przedstawicielom szkół dyplomy wręczył Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w MEN. „Znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie trzynastu najlepszych szkół w Polsce. Jesteśmy jedną z ponad stu szkół, które w ciągu 24 lat istnienia tej nagrody zdobyły ją” - podkreśla dyrektor szkoły Jacek Wowra.

 

Certyfikat w imieniu placówki odbierali: dyrektor Jacek Wowra oraz koordynatorki projektu – Agata Burnagiel i Anna Świder, które przez czas trwania akcji czuwały nad realizacją zadań.

 

Witając zgromadzonych gości, wiceminister T. Sławecki złożył wszystkim wyróżnionym serdeczne gratulacje: – „Jesteście teraz w elicie polskich szkół, ale członkostwo w niej to nie tylko osiągnięcie, ale również zobowiązanie do promocji zdrowia, aktywnego wypoczynku, sportu. To także nieustające dawanie przykładu innym” – powiedział T. Sławecki.

Podkreślił, że program Szkoły Promujące Zdrowie doskonale uzupełnia inne programy MEN, takie jak Rok Bezpiecznej Szkoły czy Rok Szkoły w Ruchu, których celem jest również promowanie zdrowego stylu życia.

 

„Do zilustrowania działań podejmowanych w naszej szkole, zabraliśmy do Warszawy fotogalerię, specjalnie uszyte ekologiczne torby, długopisy z logo szkoły, a nawet samodzielnie upieczone muffinki” - mówią koordynatorki akcji.

 

 

Do krajowej sieci szkół promujących zdrowie należą obecnie 104 placówki z całego kraju. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązanie do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w swoim regionie oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi szkołami w Polsce.

do góry