Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkursy z nagrodami - zachęcamy do udziału!

Konkursy z nagrodami - zachęcamy do udziału!

Aktualności 6 Października 2016

Do 10 października pracownicy UGiM w Czerwionce-Leszczynach czekają na prace plastyczne zgłaszane do konkursu “Przyrodniczy diament regionu”. Konkurs jest jednym z elementów,  obfitującego w atrakcje projektu, którego celem jest promocja gminnych miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i turystycznie. Atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na najmłodszych!


Wymień selfie na nagrodę

 

Na miłośników aktywnej rekreacji oraz odkrywania atrakcji przyrodniczych Gminy czekają nagrody. „Mimo jesiennej aury, warto wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową i odkryć uroki najbliższej okolicy - zwrócić uwagę na zabytki architektury, osobliwości dawnej techniki, liczne miejsca pamięci, rozkoszować się pięknem krajobrazu, obserwować rzadkie gatunki roślin i zwierząt” - zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy.

 

Na ścieżkach przyrodniczych nie ma samochodów, można odpocząć od codziennego pośpiechu i zgiełku. To idealny pomysł na  spędzenie popołudnia. Szczególnie polecamy odwiedzenie tras przyrodniczo-edukacyjnych: "Dróżkę Kopruszka" w sołectwie Przegędza, "Głębokie Doły" w sołectwie Książenice, "Wśród leszczyn i śladów Bartelta" w dzielnicy Leszczyny, "Śladami Belka" w sołectwie Bełk , Pojezierza Palowickiego w sołectwie Palowice. Zapraszamy również na ścieżkę edukacyjną „W cieniu kasztanowca” na terenie wzgórza Ramża, na granicy dzielnic Czerwionka i Dębieńsko oraz sołectwa Bełk oraz najnowszej ścieżki w dzielnicy Czerwionka na terenie osiedla familoków. Wszystkie trasy są oznakowane i wyposażone w tablice edukacyjne. Na turystów czekają nagrody! Wystarczy odwiedzić cztery spośród wymienionych siedmiu miejsc i zrobić sobie zdjęcie na tle dowolnej tablicy edukacyjnej na trasie ścieżki, aby zdobyć gwarantowaną nagrodę. Cztery zdjęcia, każde z innej ścieżki edukacyjnej, należy okazać (w formie papierowej lub elektronicznej np. w telefonie) w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Mickiewicza 10 (czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.30).  Na uczestników konkursu czekają koce polarowe i turystyczne kubki termiczne.

 

Narysuj przyrodę!

Opracowany został także konkurs plastyczny dla dzieci. Zadaniem konkursowym jest wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej o tematyce nawiązującej do tematu konkursu: Przyrodniczy diament regionu, która będzie promować walory przyrodnicze i rekreacyjne Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Prace należy dostarczyć do organizatora konkursu w nieprzekraczalnym terminie do 10.10.2016 r. do godziny 17.00 na adres: ul. Parkowa 9, 44-230 Czerwionka-Leszczyny, Kancelaria Urzędu. (I kategoria – przedszkola, II kategoria – szkoły podstawowe klasy I-III, III kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VI). Na autorów prac czekają atrakcyjne nagrody! Więcej: http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3344&cntnt01returnid=15

 

Przyrodnicza kolorowanka

Dla najmłodszych, którzy lubią rysować opracowana została kolorowanka, promująca ciekawe miejsca na terenie naszej miejscowości. Maluchy mogą zapoznać się z architekturą zabytkowego osiedla familoków w Czerwionce, drewnianego kościoła Marii Magdaleny, Kopca Lukasów w Bełku oraz leszczyńskiej kapliczki. Uwagę maluchów z pewnością przyciągnie także radar meteorologiczny usytuowany na Wzgórzu Ramża oraz urokliwe Pojezierze Palowickie.

Dzieci będą miały także okazję pokolorować i poznać zwierzęta i rośliny występujące na terenie naszej miejscowości. Kolorowanki w wersji XXL, opakowane w ozdobną tubę będą także nagrodami w konkursie plastycznym, organizowanym w ramach projektu.

 

Wszystkich, którzy pragną zapoznać dzieci z pięknem najbliższej okolicy, zachęcamy do skorzystania z przygotowanej pomocy. Kolorowankę można w łatwy sposób wydrukować ze strony internetowej miasta.

 

Pocztówka z Czerwionki-Leszczyn

 

Wydane zostały także pocztówki z miejscowości. Na zdjęciach przedstawiono m.in. zabytkowe osiedle patronackie kopalni „Dębieńsko”, Pojezierze Palowickie, czy otoczony zielenią drewniany kościół pw. św. Marii Magdaleny. Pocztówki można odebrać za darmo w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Mickiewicza 10. W opracowaniu znajdują się ulotki oraz foldery, które niebawem także trafią do CIT-u.

 

O przyrodzie w bibliotece

 

Do udziału w projekcie, pracownicy UGiM włączyli także Bibliotekę Publiczną. Dzięki zakupionemu nowemu wyposażeniu, placówka zamieniła się w pełne barw, atrakcyjne, przyciągające uwagę miejsce. Na wygodnych kolorowych pufach zajęcia ekologiczne są jeszcze większą frajdą. Gry edukacyjne i zestawy kreatywne oczarowały najmłodszych. Udział w ekologicznych lekcjach bibliotecznych biorą szkoły i przedszkola. Tu nauka jest prawdziwą zabawą.

 

Na realizację projektu pracownicy UGiM pozyskali środki finansowe z WFOŚiGW w Katowicach.

 

 

do góry