Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs wiedzy o trzecim sektorze

Konkurs wiedzy o trzecim sektorze

Aktualności 23 Listopada 2016

Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej       9 listopada zorganizowało drugą edycję Konkursu Wiedzy o trzecim sektorze. W konkursie brało udział 39 osób w wieku gimnazjalnym  i ponadgimnazjalnym z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Konkurs był podsumowaniem warsztatów prowadzonych  w szkołach, mających miejsce we wrześniu bieżącego roku. Animator prowadzący zajęcia miał za zadanie przybliżyć młodzieży świat organizacji pozarządowych i wolontariatu.

 

Konkurs odbył się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym i przybrał formę testu wiedzy, połączonego
z podchodami w terenie.”Forma testu pozwoliła młodzieży dobrze się bawić i zdobyć jeszcze więcej informacji na temat trzeciego sektora. Młodzież podczas podchodów odwiedziła Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej, Centrum Informacji Turystycznej oraz Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce, gdzie miała do wykonania różne zadania związane oczywiście z organizacjami pozarządowymi i wolontariatem” - mówią organizatorzy.

 

Analizując wyniki zeszłorocznego konkursu, 63% osób biorących udział w konkursie, odpowiedziało prawidłowo na ponad połowę pytań. W konkursie brało udział 30 osób. W tym roku frekwencja wzrosła, ale jak mówią uczestnicy, biorący udział w konkursie po raz drugi „stopień trudności testu był zdecydowanie wyższy niż w ubiegłbym roku”.

5 grudnia podczas Dnia Wolontariusza 2016, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce o godzinie 17:00, poznamy wyniki tegorocznego konkursu. Zostaną również rozdane nagrody oraz dyplomy.

 

„Chcemy, aby konkurs wpisał się na stałe w kanon wydarzeń organizowanych w Gminie i w kolejnych latach zyskiwał większą popularność, a co za tym idzie, by wzrastała wiedza młodzieży na temat organizacji pozarządowych i wolontariatu” - dodają organizatorzy.

Z myślą o dzieleniu się wiedzą, na portalu społecznościowym Facebook została utworzona grupa „Młodzież w 3 sektorze”. Można tam znaleźć bazę podstawowej wiedzy na temat trzeciego sektora, grupa jest także dobrym źródłem komunikacji pomiędzy młodzieżą.

 

do góry