Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs Samorządowiec Roku 2015

Konkurs Samorządowiec Roku 2015

Aktualności 21 Marca 2016

Zakończyła się edycja konkursu SAMORZĄDOWIEC ROKU 2015, organizowanego przez Wydawnictwo Regiony. Kapituła Konkursu składająca się z przedstawicieli środowisk artystycznych, kulturalnych, naukowych, dziennikarskich, gospodarczych oraz trzeciego sektora przyznała nagrody najlepszym działaczom samorządowym. Jednym z laureatów nagrody został Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

Konkurs trwał do końca lutego 2016 roku - do tego momentu prowadzone były badania, mające na celu wyłonienie najlepszych działaczy samorządowych w poszczególnych miastach i powiatach woj. śląskiego.

Oceniany był wkład i dokonania dla rozwoju swojej gminy, miasta czy powiatu, zaangażowanie w pracę samorządu, otwartość na problemy swoich wyborców oraz kreatywność w prowadzeniu polityki lokalnej. Kapituła oceniała również szczególnie ważne inicjatywy i dokonania w zakresie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.

„Dzisiejsze spotkanie traktuję jako wyraz podkreślenia rangi samorządu terytorialnego, którego 25-lecie obchodziliśmy właśnie w roku 2015. Wyróżnienie nie jest nagrodą indywidualną – podkreślił burmistrz. - To rodzaj podziękowania i uznania dla wszystkich, których praca ma wpływ na jakość funkcjonowania samorządu i rozwój gminy. Samorząd bez zespołu nie ma szans na sukces" – powiedział W. Janiszewski.

 

Celem konkursu jest promocja wiedzy o demokratycznych formach działania społecznego i aktywnego wpływania na jakość życia i funkcjonowania wspólnot samorządowych, a także aktywizacja obywateli, w zakresie wyrażania opinii i sądów o zmianach, w których uczestniczą i mogą wpływać na ich kształt i tempo przemian.

do góry