Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs Dobre stypendia 2013

Konkurs Dobre stypendia 2013

Aktualności 6 Sierpnia 2013
Organizowany w tym roku po raz czwarty Konkurs "Dobre Stypendia" ma na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promocję idei stypendiów.

Wiele organizacji pozarządowych i samorządów w Polsce, chcąc wesprzeć lokalną społeczność, realizuje programy stypendialne. Uczelnie wyższe dostrzegają w programach stypendialnych szansę na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów. Firmy również coraz częściej prowadzą atrakcyjne programy stypendialne lub stażowo-stypendialne. Bywa, że programy te umożliwiają przedsiębiorstwom pozyskanie cennego kapitału intelektualnego.

W pierwszych trzech edycjach Konkursu tytuł "Dobre Stypendium" otrzymały między innymi: program stypendialny Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacji Nauka i Pasja, Biłgorajskiego Funduszu Lokalnego, Fundacja BGŻ, Urzędu Miasta Łodzi, Uniwersytetu Jagielloński, Nidzickiego Funduszu Lokalnego oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W Konkursie "Dobre Stypendia" mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, uczelnie wyższe, samorządy, firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które realizują programy stypendialne lub współpracują przy realizacji programów stypendialnych.

Organizatorem Konkursu "Dobre Stypendia 2013" jest Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym nastąpi podczas organizowanej cyklicznie przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności konferencji o tematyce stypendialnej, która odbędzie się jesienią w Warszawie.

Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się stronie www.mojestypendium.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa  9 września 2013 r.
top_baner
do góry