Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs "Słoneczniki". Głosowanie do 10 września

Konkurs "Słoneczniki". Głosowanie do 10 września

Aktualności 8 Września 2017
Portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, poprzez konkurs „Słoneczniki” pragnie wyróżnić najlepsze inicjatywy na rzecz dzieci. Celem konkursu jest wyłonienie najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie doskonałą rozrywką. W gronie najlepszych inicjatyw, wyłonionych przez jurorów, znajduje się projekt „Przyrodniczy diament regionu”, opracowany i realizowany przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Teraz czas na drugą turę konkursu – głosowanie internautów. Swoje głosy można oddawać tylko do 10 września. 

"Zawsze podkreślamy, że sama nominacja jest już wielkim wyróżnieniem. Zgłosiliście mnóstwo wartościowych inicjatyw, za co jesteśmy Wam niezmierni wdzięczni. Jakość oferty dedykowanej najmłodszym oceniali w pierwszym etapie jurorzy – eksperci z dziedziny rozwoju, wychowania dzieci, a także promocji. Wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych. Niech ta lista będzie dla Was listą rekomendacyjną, bo wszystkie inicjatywy są zdecydowanie godne polecenia!" - napisali organizatorzy konkursu.
 

Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Są to odpowiednio:

  • Kategoria JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,

  • Kategoria LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,

  • Kategoria SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,

  • Kategoria MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,

  • Kategoria RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,

  • Kategoria PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

 

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny rywalizowała i zdobyła nominację w kategorii PRZYRODA.

Pod uwagę w każdej z kategorii był brany rozwój inteligencji społecznej i refleksyjnej. Równocześnie najważniejszymi kryteriami konkursu pozostają:

  • ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych,

  • dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka,

  • atrakcyjność inicjatywy, oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

Przypomnijmy, że „Przyrodniczy diament regionu” to kompleksowa kampania promocyjno-edukacyjna, realizowana na terenie Czerwionki-Leszczyn, mająca na celu zwrócenie uwagi na walory przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne gminy, a zarazem kształtowanie u najmłodszych mieszkańców wrażliwości na piękno przyrody, odkrywania jej atrakcyjności, konieczności poszanowania i troski o ekologię.

W ramach projektu zrealizowano dwa konkursy, wydano materiały promocyjne, przeprowadzono szereg nietuzinkowych, angażujących zajęć i warsztatów ekologicznych. Podejmowane działania rozwijały w dzieciach wrażliwość ekologiczną, budowały świadomość konieczności dbania o środowisko oraz podkreślały piękno lokalnej przyrody, zachęcając jednocześnie do jej odkrywania.

 

Serdecznie zachęcamy do oddawania swojego głosu na projekt z Czerwionki-Leszczyn (kategoria Przyroda)

http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2017.php

Relacja wideo podsumowująca projekt :

 

top_baner
do góry