Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs "Ocalić od zapomnienia"

Konkurs "Ocalić od zapomnienia"

Aktualności 27 Kwietnia 2017

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego „Ocalić od zapomnienia”. To już dwudziesta czwarta edycja tego konkursu, od lat cieszącego się ogromnym zainteresowaniem.

 

„Idea konkursu doskonale odzwierciedla duży nacisk, jaki opiekunowie uczestników kładą na edukację ekologiczną młodego pokolenia oraz obcowanie ze sztuką, która rozwija kreatywność i pobudza myślenie twórcze. Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, a tym samym za zaangażowanie, jakie dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie włożyli w przygotowanie prac obrazujących świat owadów” - mówiła Mariola Czajkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach, witając zgromadzonych gości i laureatów.

Na tegoroczny konkurs nadesłano 837 prac ze 125 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu województwa śląskiego. Tematem tegorocznej edycji konkursu były „Owady w służbie ludziom i światu”.

Jury przyznało nagrody – piętnaście w kategorii przedszkola, pięćdziesiąt osiem w kategorii szkoły podstawowe, dziesięć w kategorii gimnazja i cztery w kategorii szkoły ponadgimnazjalne oraz Nagrodę Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach.

Komisja konkursowa pracowała w składzie: przewodnicząca Katarzyna Pyszny – pracownik Wydziału Ekologii Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Ryszard Jonderko – Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, Katarzyna Siekan-Krząkała - nauczyciel plastyki, Czesław Żemła – twórca amator oraz Janusz Lukaszczyk – technik plastyk, komisarz wystawy.

 

Nagrody laureatom wręczyli: Bernard Strzoda - Przewodniczący Rady Miejskiej, Aleksandra Chudzik - Pełnomocnik ds. społecznych, Stefania Szyp - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach i Ryszard Jonderko - Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach.

 

 

Laureaci konkursu:

 KATEGORIA – PRZEDSZKOLA:

– Paulina Dyrbuś (l. 4), Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Szczejkowicach,

praca pod kierunkiem Aleksandry Strojny

– Amelia Syrek (l. 4), Przedszkole w Jankowicach, praca pod kierunkiem Małgorzaty Juraszczyk

– Agnieszka Dwornicka (l. 5), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Milady Więckowskiej

– Julianna Fuks (l. 5), Przedszkole nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Marii Gilgi, Joanny Wieczorek i Moniki Sobieskiej

– Alicja Janoszek (l. 5), Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych,

praca pod kierunkiem Anety Grymel

– Bruno Just (l. 5), Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych,

praca pod kierunkiem Anety Grymel

– Roksana Szczyrbowska (l. 5), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Lena Wiśniewska (l. 5), Przedszkole Miejskie nr 51 w Bytomiu,

praca pod kierunkiem Iwony Raczkiewicz

– Lena Dudek (l. 6), Przedszkole nr 8 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Grażyny Hagowskiej

– Zuzanna Janeczek (l. 6), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikołowie,

praca pod kierunkiem Renaty Faron i Dagmary Tokarskiej

– Agata Kolarczyk (l. 6), Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Adrianna Łupka (l. 6), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Gliwicach,

praca pod kierunkiem Anny Janickiej

– Małgorzata Słowik (l. 6), Przedszkole nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Agaty Chudyki, Jadwigi Piontek i Grażyny Ciołek

– Małgorzata Szewczyk (l. 6), Przedszkole nr 8 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Joanna Cieślik

– Maja Majewska (l. 7), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Milady Więckowskiej

 

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE:

– Maria Bartecka (l. 7), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej

w Książenicach, praca pod kierunkiem Krystyny Szulc

– Bartłomiej Białek (l. 7), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gliwicach,

praca pod kierunkiem Joanny Klebanowicz

– Piotr Boberek (l. 7), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Zuzanny Śmieji

– Alicja Jendrowiak (l. 7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Martyna Kania (l. 7), Zespół Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Kacper Klimczak (l.7), Zespół Szkół nr 5 w Bełku,

praca pod kierunkiem Mirosławy Wyleżoł-Mołdrzyk

– Jakub Kusiak (l. 7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Anna Kuźnik (l. 7), Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej

– Julia Nowak (l. 7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Edyta Pawlik (l. 7), Siemianowickie Centrum Kultury,

praca pod kierunkiem Doroty Micior-Gajewskiej

– Maja Pluta (l. 7), Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Dominiki Machulec

– Antek Wójcik (l. 7), Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach,

praca pod kierunkiem Barbary Malasiewicz

– Agata Zeman (l. 7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej

– Oliwier Balcar (l. 8), Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Lyskach,

praca pod kierunkiem Małgorzaty Drożdż

– Amelia Cieślik (l. 8), Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Dominiki Machulec

– Martyna Dziewior (l. 8), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Neuman-Betki

– Julia Kania (l. 8), Zespół Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Roksana Kołek (l. 8), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Neuman-Betki

– Liliana Wuzik (l.8), Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Lyskach,

praca pod kierunkiem Małgorzaty Drożdż

– Filip Machulec (l. 8), Zespół Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Edyty Płonki

– Kinga Rojek (l. 8), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Danuty Sarny

– Wiktoria Ryszka (l. 8), Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Dominiki Machulec

– Magdalena Sitko (l. 8), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Neuman-Betki

– Zofia Skwara (l. 8), Zespół Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Michał Szostek (l. 8), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce,

praca pod kierunkiem Agnieszki Smołki

– Zuzanna Kopczyńska (l. 9), Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach,

praca pod kierunkiem Agnieszki Toczyłowskiej

– Szymon Kosiński (l. 9), Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Dominiki Machulec

– Szymon Kufel (l. 9), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikołowie,

praca pod kierunkiem Anny Kamyckiej

– Liliana Lademann (l. 9), Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu,

praca pod kierunkiem Moniki Przewoźnik i Katarzyny Estkowskiej

– Konrad Nocoń (l. 9), Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Antonina Otto (l. 9), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej

– Kinga Koleśnicka (l. 10), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 2

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Dominik Kondzielnik (l. 10), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej

w Książenicach, praca pod kierunkiem Krystyny Szulc

– Karolina Kubieniec (l. 10), Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Beaty Pietrek

– Patryk Machnik (l. 10), Szkoła Podstawowa w Raszczycach,

praca pod kierunkiem Marka Graniecznego

– Mateusz Marek (l. 10),Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej

w Palowicach, praca pod kierunkiem Beaty Pietrek

– Julia Nosiadek (l. 10), Szkoła Podstawowa im. H. M. Góreckiego w Czernicy,

praca pod kierunkiem Marka Graniecznego

– Sandra Szlachta (l. 10), Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Beaty Pietrek

– Kamil Ścibik (l. 10), Zespół Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Martyna Babińska (l. 11), Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Moniki Horny

– Małgorzata Bartoszek (l. 11), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Małgorzata Iwaniuk (l. 11), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Zuzanny Śmieji

– Kinga Kolarczyk (l. 11), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczerbicach,

praca pod kierunkiem Marka Graniecznego

– Paulina Konsek (l. 11), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 4

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Zuzanna Lewandowska (l.11), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Zuzanny Śmieji

– Martyna Pająk (l. 11), Szkoła Podstawowa w Stanowicach,

praca pod kierunkiem Ewy Kontny-Paszek

– Natalia Szarlak (l. 11), Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach,

praca pod kierunkiem Barbary Malasiewicz

– Karolina Świder (l. 11), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 4

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Jagna Chmura (l. 12), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Milady Więckowskiej

– Agata Jordan (l. 12), Zespół Szkół w Rydułtowach, praca pod kierunkiem Barbary Durczok

– Wiktoria Neumann (l. 12), Szkoła Podstawowa nr 8 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Julia Ożóg (l. 12), Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Beaty Pietrek

– Alicja Potuszyńska (l. 12), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Martyna Szewczyk (l. 12), Zespół Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Sena Shi Chi (l. 13), Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach,

praca pod kierunkiem Joanny Klebanowicz

– Iga Siatka (l. 13), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Oliwia Świderska (l. 13), Zespół Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Jolanty Sprus

– Alicja Tokarczyk (l. 13), Zespół Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Jolanty Sprus

 

KATEGORIA – GIMNAZJA:

– Barbara Dudek (l. 14), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 4

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Wiktoria Głombica (l. 13), Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku,

praca pod kierunkiem Milady Więckowskiej

– Sebastian Góralczyk (l. 15), Zespół Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Agnieszki Połednik

– Natalia Kania (l. 12), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 2

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Ewy Bartoszek

– Milena Marzec (l. 15), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 4

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Justyna Połednik (l. 14), Gimnazjum nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Julia Pruszowska (l. 14), Teatr Ziemi Rybnickiej, praca pod kierunkiem Barbary Budki

– Dagmara Słupina (l. 15), Gimnazjum nr 1 w Mikołowie,

praca pod kierunkiem Aleksandry Lelonek

– Anna Stephan (l. 15), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

– Marianna Szustak (l. 13), Gimnazjum nr 1 w Czerwionce-Leszczynach,

praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały

 

KATEGORIA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

– Barbara Bugdol (l. 17), Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole „Przygoda” w Rybniku,

praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki

– Katarzyna Filus (l. 18), Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu,

praca pod kierunkiem Wiesława Darewskiego

– Paulina Szczęsny (l. 19), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół

Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek

– Aleksandra Szopa (l. 20),Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek

 

NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI OCHRONY ŚRODOWISKA, ROLNICTWA, LEŚNICTWA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI RADY MIEJSKIEJ

W CZERWIONCE-LESZCZYNACH:

– Hanna Piórecka (l. 6), Przedszkole im. Przyjaciół Bohaterów Bajek w Łaziskach Górnych,

praca pod kierunkiem Beaty Świętochowskiej.

O oprawę atrystyczną uroczystości zadbał zespół wokalny "Małe światło i światełko" pod kierunkiem K. Zaskórskiej i D. Jezior.

top_baner
do góry