Strona główna/Urząd/Aktualności/Konferencja literacka "Światy poetyckie ks.Jerzego Szymika"

Konferencja literacka "Światy poetyckie ks.Jerzego Szymika"

Aktualności 21 Listopada 2017

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach zapraszają na konferencję literacką "Światy poetyckie ks. Jerzego Szymika", która odbędzie się 24 listopada o godzinie 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

 

Ks. prof. Jerzy Szymik - urodzony w 1953 roku w Pszowie, kapłan archidiecezji katowickiej, profesor zwyczajny w katedrze Teologii Dogmatyczneh i Duchowości Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, poeat. W centrum jego zainteresowań badawczych znajdują się: problematyka chrystologii integralnej, zagadnienia topiki teologicznej i interdyscyplinarnych badań pogranicza teologiczno-kulturowego, metodologia teologii i metateologia. Obecnie zajmuje się recepcją nauczania Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Opublikował ponad 50 książek naukowych i eseistycznych. Autor ponad 20 tomików poetyckich. W 2018 roku będzie obchodził 65 rocznicę swoich urodzin oraz 30 rocznicę wydania pierwszej książki poetyckiej.

 

Uczestnicy konferencji wysłuchają wykładów: "O dwóch rzeczywistościach: "sacrum" i "profanum" na przykładzie kulku wierszy ks. Jerzego Szymika", "Pszów - punkt, w którym "gęstnieje życie". Przestrzenne aspekty poezji ks. Jerzego Szymika", "Śląski Hamlet ks.Jerzego Szymika", "W szkole życia wciąż błąkam się. Metafora szkoły w poezji ks.Jerzego Szymika" oraz "Kobiety w poezji ks.Jerzego Szymika". Zapraszamy!

do góry