Strona główna/Urząd/Aktualności/Koncert kolęd Orkiestry Miejskiej "Dębieńsko"

Koncert kolęd Orkiestry Miejskiej "Dębieńsko"

Aktualności 29 Stycznia 2018

Wczoraj, w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Bełku odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko” pod dyrekcją Wojciecha Pukowca.

 

 

Orkiestrze Miejskiej „Dębieńsko” towarzyszyli soliści: Iwona Blacha, Sabina Kierpiec, Mieczysław Kierpiec, Zuzanna Okseniuk, Edyta Skupińska i Joanna Spandel. Wykonali oni tradycyjne polskie kolędy, m.in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Mędrcy świata”, „Cicha noc”, ale również mniej i bardziej znane pastorałki: „Pośpieszcie, o wierni”, czy „Biały śnieg i Ty”. Zgromadzeni w kościele mieszkańcy chętnie włączali się w śpiew znanych im utworów, zachęcani zarówno przez W. Pukowca, jak i solistów. Zachwyceni słuchacze nagrodzili występujących długimi brawami, zaś ks. proboszcz Konrad Opitek już teraz serdecznie zaprosił Orkiestrę na wspólne kolędowanie w przyszłym roku.

 

Koncert Orkiestry Miejskiej Dębieńsko zakończył cykl kolędowych koncertów, które odbywały się w styczniu w kościele w Bełku. Wyjątkowym występom przysłuchiwali się: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Sołtys Bełku Jolanta Szejka, ksieża parafii św. Jana Sarkandra w Bełku, mieszkańcy Bełku i okolic.

 

Organizatorami koncertu była Parafia św. Jana Sarkandra w Bełku, Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „Orkiestra Dębieńsko Czerwionka-Leszczyny”.

do góry