Strona główna/Urząd/Aktualności/Koncert Letni w CKE

Koncert Letni w CKE

Aktualności 26 Czerwca 2017

22 czerwca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się Koncert Letni, podsumowujący sezon artystyczny 2016/2017

 

W pierwszej części koncertu zaprezentowali się młodzi instrumentaliści i wokaliści, uczący się w klasach dziecięcych i młodzieżowych Stowarzyszenia Artystyczno-Muzycznego, którzy na egzaminie podsumowującym otrzymali przynajmniej ocenę bardzo dobrą. Drugą część stanowiły prezentacje zespołów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach: Światło, Małe Światło, Światełko oraz Ale Babki. Na zakończenie koncertu wręczono świadectwa ukończenia kolejnego roku nauki wszystkim uczniom Stowarzyszenia.

 

Wszystkim występującym, uczniom oraz nauczycielom Stowarzyszenia Artystyczno-Muzycznego podziękował Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski:

„Trudno opisać wrażenia, talent, pracę, umiejętności wszystkich, którzy dzisiaj wystąpili i przygotowali ten koncert. Dzisiejszy koncert jest kolejnym dowodem, który utwierdza nas w przekonaniu, że zainwestowanie w ten obiekt – Centrum Kulturalno-Edukacyjne – to jedna z najlepszych inwestycji, które udało się nam zrealizować. Nie chodzi jednak o inwestycję samą w sobie – najlepszą inwestycją nie jest budynek, a wykonawcy, których dzisiaj mogliśmy podziwiać na scenie. Rozwijając swoje talenty oraz talenty swoich podopiecznych wykonujecie godną podziwu pracę. Wydobywajcie w dalszym ciągu te umiejętności, nadal wkładajcie w swoją pracę tak wiele serca, które widać było w każdym z dzisiejszych występów”. Podziękowania na ręce nauczycieli i wykonawców złożyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska.

 

Stowarzyszenie Artystyczno-Muzyczne w Czerwionce-Leszczynach powstało w 2000 roku stawiając sobie za cel przygotowanie uczniów do świadomej i samodzielnej gry na instrumentach oraz śpiewu. Oferuje naukę w klasach: fortepianu, keyboardu, gitary klasycznej, elektrycznej i basowej, fletu poprzecznego, perkusji oraz śpiewu rozrywkowego i klasycznego, zespołów wokalnych, kształcenia słuchu i umuzykalnienia. Z uczniami pracują nauczyciele: Dorota Jezior, Krystyna Zaskórska, Mariola Żak, Paweł Galisz oraz Magdalena Grzegorzek.

top_baner
do góry