Strona główna/Urząd/Aktualności/Komentarz Burmistrza W. Janiszewskiego dotyczący wyników referendum

Komentarz Burmistrza W. Janiszewskiego dotyczący wyników referendum

Aktualności 30 Grudnia 2013
 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny,

 

cieszę się, że mogę zwracać się do Państwa jako jednej wspólnoty, którą tworzą cztery dzielnice miejskie i sześć sołectw. Różnorodność jest naszym atutem, który mieszkańcy dostrzegają i akcentują.

 

W Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny żyjemy, uczymy się, pracujemy, zakładamy rodziny. To nasza miejscowość, nasza mała ojczyzna. Czasem jej nie doceniamy, czasem widzimy wiele wad, coraz częściej jednak dostrzegamy zmiany na korzyść.

 

Nasz wspólny wysiłek i wkład w rozwój Czerwionki-Leszczyn oraz przywiązanie do miejscowości zostało wczoraj wyrażone przez Państwa podczas referendum.

Zabiegi dotyczące podziału gminy na trzy odrębne jednostki nie zyskały wymaganego poparcia. Nie pozwoliliśmy szafować naszą miejscowością w politycznych rozgrywkach.

 

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swój sprzeciw dla podziału i pozostali w domach. To – w przypadku referendum - także rodzaj aktywnego, demokratycznego wyrażenia swojej opinii. Dziękuję za wszystkie zakreślone „Nie” przy urnach wyborczych. Z szacunkiem przyjmuję także 1472 głosy za podziałem gminy. Opinia mieszkańców jest cenną wartością tożsamości miasta.

Jestem przekonany, że Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny w obecnych granicach to szansa na dalszy rozwój z korzyścią dla nas i kolejnych pokoleń mieszkańców.

 

                                                                                Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

                                                                                                                           Wiesław Janiszewski

 

do góry