Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolorowy i pachnący Jarmark w Leszczynach

Kolorowy i pachnący Jarmark w Leszczynach

Aktualności 31 Marca 2015

Mimo kapryśnej pogody, w minioną sobotę, tłum mieszkańców wziął udział w Jarmarku Wielkanocnym. Każdy mógł spróbować świątecznych smakołyków.


Wielkie brawa dla przedstawicielek wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, które suto zastawiły stoły wielkanocnymi specjałami.  Gospodynie, jak co roku, włożyły wiele pracy i serca w przygotowanie świątecznych smakołyków. 

Mazurki, drożdżowe baby, ciasta, misternie zdobione ciasteczka, kolorowe paschy, szynki, wędzone kiełbasy, pasztety, faszerowane jajka, pachnący żurek i wiele innych znakomitych potraw zagościło na stołach ustawionych specjalnie na tę okazję w leszczyńskim Parku Leśnym.  „A co się da - przyrządzamy na swojskich produktach - wtedy smakuje najlepiej” - zachwalały gospodynie, które przez kilka dni przygotowywały smakołyki na swoje kramy. Panie zadbały o to, by zafundować mieszkańcom przedsmak Wielkanocy w najlepszym wydaniu i, by dla nikogo nie zabrakło pyszności domowej roboty. 


Kulinarna odsłona jarmarku była bardzo istotną, ale nie jedyną atrakcją sobotniego dopołudnia.
Placówka Wsparcia Dziennego z Czerwionki przygotowała konkursy z nagrodami (np. szukanie zajączka), a na specjalnym "kreatywnym stoisku", pod okiem harcerzy, dzieci mogły wykonywać różnorodne ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi.
O wspaniałą oprawę artystyczną jarmarku zadbali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Leszczynach oraz Kapela z Naszego Miasteczka.
Była także okazja do nabycia niepowtarzalnego rękodzieła świątecznego, m.in. w wykonaniu „Seniorów z Zameczku” oraz grupy „Aktywnych kobiet” z Czewionki.


Wydarzenie rozpoczęło się od życzeń świątecznych, które mieszkańcom złożył Burmistrz Wiesław Janiszewski wraz z wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą.

 

do góry